Sefer Aycan: Termik Santral Oylamasına Muhalefet Katılmadı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, termik santraller ile ilgili oylamaya muhalefet vekillerinin katılmadığını hatırlatarak tepki gösterdi.
Takip et
Sefer Aycan: Termik Santral Oylamasına Muhalefet Katılmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada termik santral ile alakalı sıkı bir propaganda yapmaya kalkan muhalefet milletvekillerinin Meclis’teki oylamaya katılmadığı gün yüzüne çıktı.

AK Parti tarafından Meclis’e getirilen yasa teklifinde, 15 termik santrale filtre takmama ile alakalı 2,5 sene daha erteleme hakkı getiriliyordu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VETO ETTİ

Kamuoyunda tepkilere neden olan teklif, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın veto etmesiyle son geri döndü.

Erdoğan, bu konuda kararlılığını yineledi ve filtre takılmaması vaziyetinde termik santrallerde tekrardan ihale yapılabileceğini belirtti.

MHP OLAYA FARKLI AÇIDAN BAKTI

MHP, münakaşalara yeni bir boyut kazandırdı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

OYLAMAYA MUHALEFETTEN 35 KİŞİ KATILDI

“Bacalarla alakalı açıklamanız ardından teklife pozitif oy verdiniz, eleştirildiğiniz nokta burası.” sözleri üstüne konuşan MHP’li Sefer Aycan, “54 maddenin içindeki bir madde termik santralle alakalı. Paketin tümüyle alakalı oylamaya katıldım. Parti grubumuzun aldığı bir karar var. Düzenlemede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, termik santrallere filtre yapılmasıyla alakalı bir takvim yayınlıyor. Termik santrallerle hava kirliliği üstüne hiç konuşmayanları, o gün gelmeyenleri sorgulamak gerekir. Oylamaya muhalefetten 35 kişi katılmış.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.