See Dizisi Game of Thrones’un Tahtını Sarsacak

Apple Tv yapımcıs Jason Momoa'nın çok güvendiği ve bölüm başı 15 milyon dolar harcanan See dizisinin konusu ne? Ne zaman yayınlanacak, tanıtım videosu

Game of Thrones yakın tarihte final yapmış ve dizi dünyasında ağır bir top piyasadan kalkmıştı. Dizinin ilk dönemlerinde Khal Drogo karakteriyle dünyada ün kazanan Jason Momoa, şimdilerde Apple TV’nin ‘See’ dizisi için kamera karşısına geçti. Apple Tv yapımcılar Jason Momoa ve ‘See’ dizisine çok güveniyor.Mart 2019’da tanıtılan Apple TV+, orijinal yapımları için önemli bütçeler ayırdı. Bu yapımlardan biri de Jason Momoa’nın başrolünde oynayacağı ‘See’.See dizisinin bütçesi o kadar büyük ki daha ekranlara gelmeden Game of Thrones’la kıyaslanır oldu. Game of Thrones en zirve noktadayken bölüm başı maliyeti 15 milyon dolar civarına çıkmıştı.


See dizisinde ise henüz ilk bölümlerde bile maliyet, bölüm başına 15 milyon dolar dolaylarında.Apple TV’nin yapacağı bütün yapımlardan sorumlu iki isim Jamie Erlicht ve Zack van Amburg, yeni dizileri için çok iddialı. Emmy dergisinin yeni sayısına konuşan iki yapımcı, See’nin Game of Thrones’la kıyaslanmasını şöyle değerlendirdi:”See, Game of Thrones kadar iyi mi olabilir mi diye soruluyor, buna erken de olsa güçlü bir sesle evet diyebiliriz” dedi.

Dirty Pretty Things, Amazing Grace ve Eastern Promises gibi filmlerin Oscar adayı senaristi Steven Knight, son yıllarda Peaky Blinders ve Taboo ile televizyon dünyasında büyük başarı yakaladı. Televizyon dünyasındaki macerasını A Christmas Carol ve SAS: Rogue Heroes gibi yapımlarla sürdüren Knight, bu yıl bilimkurgu türündeki yeni bir diziyle izleyici karşısına çıkacak. Steven Knight’ın yaratıcısı olduğu  iki kabilenin amansız çatışmasını izleyeceğimiz See, 1 Kasım 2019 tarihinde Apple TV+ ile birlikte erişilebilir durumda olacak.

Oyuncu kadrosunda Momoa’ya Alfre Woodard, Sylvia Hoeks, Christian Camargo, Nesta Cooper ve Hera Hilmar gibi isimlerin eşlik ettiği See’nin yönetmenleri arasında I Am Legend ve The Hunger Games: Catching Fire gibi filmlerle tanınan Francis Lawrence de yer alıyor.

See Dizisinin Konusu Nedir

Gerek konusu gerekse Steven Knight imzası taşımasıyla merak uyandıran dizinin başrolünde Aquaman rolüyle büyük çıkış yakalayan Jason Momoa yer alıyor. Momoa, görebilen bu kardeşlerin doğumunda yer alan ve onları koruma görevini üstlenen Baba Voss karakterine hayat verecek.


Peeky Plinders’ın da yaratıcısı olan Steven Knight tarafından yazılan See’nin ilk sezonu 8 ila 10 bölüm arasında sürecek. Görme yeteneğini kaybeden insanların hikayesini anlatan dizi, bugünden 600 yıl sonrayı anlatıyor.Gerçekliği arttırmak için çok sayıda görme engelli oyuncu kullanılan dizinin lansmanı 1 Kasım’da yapılacak.

Uzak gelecekte insan ırkı, bir virüs yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Hayatta kalanlar ise görme yetilerini kaybediyor. Efsanevi bir şekilde görme yetisi olan iki kardeşin babası olan Baba Voss (Jason Momoa), kabilesini ve kızlarını; onları cadı olduğu gerekçesiyle öldürmek isteyen kraliçeye karşı savunmak zorunda kalıyor. İnsanların avlanmak, birbirleriyle iletişim kurmak, bir şeyler inşa etmek ve hayatta kalmak için yeni yöntemler geliştirdiği bir dünyanın kapılarını aralayacak. İnsanların yaşadıkları büyük kayba rağmen kurdukları bu düzen, görme yetisine sahip iki kardeşin doğmasıyla sekteye uğrayacak.

Fantastik yapımlara ilgisi olanların havada kapacağı 10 bölümlük yapım, günümüzden ileride bir tarihte, herkesin görme yetisini kaybettiği bir dünyada geçecek ve insanların normal yaşantılarını görme yetilerinden yoksun bir şekilde devam ettirmeleri için avcılık, inşaat ve hayatta kalma becerilerini farklı şekillerde yapmaya başlamalarını anlatacak. Senaryonun kırıldığı ve aksiyonun başladığı nokta ise bu sırada dünyaya gelen ve görme yetileri sağlam olan ikiz bebeklerin ortaya çıkmasıyla yaşanacak.

Başrolünde Game of Thrones’tan tanıdığımız Yeni Aquaman rolüyle karşımıza çıkan Jason MomoaApple, bugün gerçekleştirdiği özel etkinliğinde Apple TV+’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Apple TV+ yapılırken, platforma çıkacak olan ilk Apple orijinal dizisi olan ‘See’ için de muhteşem bir fragman yayınlandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı