Sedyeyle boşanma davasına gelen Sabiha Mutlu adalet istiyor!

İSTANBUL Şişli’de boşanma davası açtığı kocası tarafından 5 yaşındaki kızının gözleri önünde 5 kurşunla vurulan 27 yaşındaki Sabiha Mutlu, ilk duruşmaya sedyeyle katıldı. “Adalet istiyorum, ayaklarımı geri istiyorum, engelli kalacağım, en üst seviyeden ceza almasını istiyorum!” şeklinde konuştu.
Takip et
Sedyeyle boşanma davasına gelen Sabiha Mutlu adalet istiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2012’de evlenen Sabve Samet Mutlu çifti, aralarındaki problemler sebebiyle 2019’da ayrı yaşamaya başladı. Mahkeme, boşanma aşamasında olan çiftin çocuğunun geçici velayetini anne Sabiha Mutlu’ya verdi. Baba Samet Mutlu’ya ise her ayın 2. ve 4. hafta sonları çocuğu ile görüşme hakkı tanıdı. Samet Mutlu, Ağustos 2020’de çocuğunu görme bahanesi ile Sabiha Mutlu ve çocuğunu aracına bindirdi. Bir sokak ileri gittikten sonra kuru sıkı tabanca ile Sabiha Mutlu’ya ateş ederek, tehditler savurdu.

Sedyeyle boşanma davasına gelen Sabiha Mutlu adalet istiyor!

5 el ateş etti

Devam eden süreçte mahkeme kararı doğrultusunda çocuğu ile iletişim kurmaya devam eden Samet Mutlu, 22 Mayıs 2021’de aldığı çocuğu, mahkeme kararınca ertesi gün 18.00’de annesine teslim etmedi. Sabiha Mutlu, çocuğunu almaya gitti. Kapının önünde beklerken Samet Mutlu dışarı çıkarak konuşmak istediğini belirtti. Sokakta konuşmaya başladıkların esnada Sabiha Mutlu, “Çocuğumu 18.00’de getirmen gerekiyor, bu saate kadar durmasına gerek yok, mahkemenin kararına uymalısın” şeklinde konuştu. Bunun üstüne Samet Mutlu, tokat atarak pantolonunun ön kısmından çıkardığı ruhsatsız silahla Sabiha Mutlu’ya ateş etmeye başladı. Sabiha Mutlu bacağına isabet eden kurşunla yere düştü. Samet Mutlu, Sabiha Mutlu yerdeyken 4 el daha ateş etti.

Sabiha Mutlu’nun bağırması üstüne çevredeki vatandaşlar tepki gösterince Samet Mutlu, havaya ateş açtı. Vatandaşların aşağı inmeleri üstüne aracına binerek olay yerinden uzaklaşan Samet Mutlu, daha sonra karakola giderek silahıyla beraber teslim oldu.

DURUŞMAYA SEDYEYLE GELDİ

BOŞANMA aşamasındaki eşi Samet Mutlu tarafından kurşun yağmuruna tutulan Sabiha Mutlu, İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına sağlık ekipleri tarafından sedye ile getirildi. Pandemi nedeniyle mahkeme başkanı, duruşmaya sağlık ekipleri dışında kimsenin alınmasına izin vermedi.

25 SENEYE KADAR HAPSİ İSTENDİ

TUTUKLU Samet Mutlu ile ilgili ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘silahlı tehdit’ suçlarından 15 seneden 25 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sedyeyle boşanma davasına gelen Sabiha Mutlu adalet istiyor!

Artık yürüyemiyor

Samet Mutlu tarafından kurşun yağmuruna tutulan ve artık yürüyemeyen Sabiha Mutlu’nun olay sebebiyle sağ elinin 3 parmağının sinirleri de parçalandı. Kalçasına ise protez takıldı. Tutuklanan Samet Mutlu, amacının öldürmek olmadığını belirtti. Samet Mutlu ile ilgili ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘silahlı tehdit’ suçlarından 15 seneden 25 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sedyeyle boşanma davasına gelen Sabiha Mutlu adalet istiyor!

Vurur çıkarım

İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasından sonra açıklama yapan Sabiha Mutlu şunları belirtti: “Televizyonda kadına şiddet olaylarını, cinayetleri gördüğünde ‘İşte bak 3 yıl yatmış çıkmış. Ben de seni vururum, çıkarım’ diyordu. Evliliğim boyunca öldürmek için teşebbüs etti. Bıçakla yatırdı, kızım kurtardı. Silah çekti, polis kurtardı. Adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Engelli kalacağım, yatalağım. Cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum. En üstten ceza alsın ki diğerlerine de örnek olsun.”

Devlet anaları ağlatmasın

Annesi Sevgi Bircan ise “Adam 2 yıl, 3 yıl yatıp çıkıp ‘Ya anneni ya babanı ya seni öldüreceğim’ diyor. Çocuğunu almaya giderken bir insan vurulur mu ya. Bıraksana çocuğumu. Devlet niye ceza vermiyor, anaları bu şekilde ağlatıyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.