adplus-dvertising

Sedat Peker’in yeri tespit edildi!

Savcılık tarafından 63 kişi için başlatılan soruşturma kapsamında Sedat Peker suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle aranıyor. Son gelen bilgilere göre Peker'in Makedonya'da olduğu öğrenildi.
Takip et
Sedat Peker’in yeri tespit edildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, “suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak”, “özellikli yağma”, “gasp”, “rüşvet”, “yaralama”, “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” gibi birçok suça karıştığı iddiasıyla 7 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 54 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda 5 ilde 121 adrese yapılan operasyonlarda, gözaltına alınan 54 kişiyle alakalı 4 gün ek gözaltı süresi alındı. Soruşturmanın geniş kapsamlı olması, gözaltına alınan şüpheli sayısının fazla olması, zanlılardan ele geçirilen özellikle dijital kanıtların incelenmesinin zaman alması savcılık tarafından gerekçe olarak gösterildi. Zanlıların emniyetteki sorgusunun tamamlanması ve kanıtların incelenmesinin sonrasında zanlılar adliyeye çıkartılacak.

Peker ve öbür zanlıların yakalanması için de çalışmaların sürdüğü söylendi. Peker’in ortalama 1,5 sene önce Karadağ’a gittiği, son olarak Makedonya’da olduğu tespit edildi. Sedat Peker’in yakalanması için takip yapıldığı öğrenildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Peker’le bağlantılı olduğu tespit edilen zanlılar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi ekiplerinin titiz çalışmalarıyla, tek tek belirledi. Peker’le bağlantılı zanlıların İstanbul ve 4 ilde adresleri tespit edildi. Zanlılar ile ilgili ‘suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, özellikli yağma, gasp, rüşvet, yaralama, tehdit ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ gibi suçlardan soruşturma yürütülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.