adplus-dvertising

Sedat Peker’in villasına polis baskını! Bahçe duvarlarına branda çekmişler…

Kosova'ya sığınan suç örgütü lideri Sedat Peker için polis harekete geçti. Sedat Peker'in villasına düzenlenen baskında villanın çevreden izole edilmesi için kullanılan brandalar dikkatlerden kaçmadı. Peker'in avukatları müvekkillerinin eğitim amaçlı yurt dışında olduğunu belirtti.
Takip et
Sedat Peker’in villasına polis baskını! Bahçe duvarlarına branda çekmişler…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Makedonya polisi tarafından sınır dışı edilip Kosova’ya sığınan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker‘in Türkiye’de bulunan adamlarına yedi ilde dün eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

YANDAKİ APARTMANLA ARASINA BRANDA ÇEKTİRMİŞ

Sedat Peker’in villasına yapılan baskında havadan çekilen görüntülerde bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Kale gibi korunan villanın hemen yanında bulunan apartmanla arasına branda gerilmiş vaziyette. Villanın civarında bulunan evlerin çeşitli engelleme taktikleriyle bahçeyi görmesi önlenmiş.

Sedat Peker’in villasına polis baskını! Bahçe duvarlarına branda çekmişler…

KOSOVA VE KUZEY MAKEDONYA ARASINDA MEKİK DOKUDU

Milliyet’te yer verilen habere göre; Peker’in avukatının eşliğinde gerçekleşen arama çalışmalarında adresinde bulunamayan ve ortalama 1,5 sene önce eğitimi ve geleceği için yurt dışında yaşamaya karar verdiğini açıklayarak Karadağ’a gittiği bilinen Peker’in buradan Kuzey Makedonya’ya geçtiği, Kuzey Makedonya polisince 18 Ocak 2021’de sınır dışı edilmesi üstüne sığındığı Kosava’da Ademovski adıyla sahte pasaportla tekrar Kuzey Makedonya’ya giriş yapıp kalmaya devam ettiği fakat bu vaziyeti da belirleyen Kuzey Makedonya polisinin Peker ve adamlarına ikinci operasyonu düzenlediği ve Peker’in bu defa Karadağ’a kaçtığı ulusal ve uluslararası medyada yer almıştı.

İSTANBUL’A GETİRİLECEK

Bu bilgiler üstüne Kosova polisiyle irtibata geçen İstanbul polisinin Peker’i İstanbul’a getirme ve firari 10 adamını yakalama çalışmalarını devam ettiriyor.

KELEBEK OPERASYONU’NDA TUTUKLANDI

2004 senesinde “Kelebek Operasyonu” kapsamında tutuklanan Peker ile ilgili çeşitli suçlardan 21 seneden 62 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sedat Peker, “Çıkar maksatlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “Hürriyetinden yoksun bırakmak” ve “Evrakta sahtecilik” gibi çeşitli suçlardan toplam 14 sene 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Davanın gerekçeli kararında, Peker’e “Reis” olarak hitap edildiği, mutlak liderliği ve hiyerarşisi bulunduğu vurgulandı.

10 SENE SONRA TAHLİYE OLDU

Peker, Kelebek Operasyonu davası kapsamında cezaevindeyken Ergenekon davasında da sanık oldu. Ergenekon davasında da 10 sene hapis cezasına çarptırılan Peker, 2014 tarihinde Özel Yetkili Mahkemeler’in kapatılması ve uzun tutukluluk süresinin de 10 seneden 5 seneye indirilmesinin sonrasında aldığı ceza miktarı dikkate alınarak 10 sene sonra tahliye edildi “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisi yayımlayan ‘Barış Akademisyenleri’ni kişisel internet sitesinde 13 Ocak 2016 tarihinde yazdığı yazıda “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız” sözleriyle tehdit ettiği iddiasıyla ile ilgili 11 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Peker, İstanbul Anadolu Adliyesi 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak beraat etti.

SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Peker ile ilgili 2017 senesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü sebebiyle Üsküdar’da gerçekleştirilen şehitleri anma programında yaptığı konuşmada sebebiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Suç işlemeye alenen tahrik etmek” suçundan 6 aydan 5 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Peker, üstüne atılı eylemin suç oluşturmadığı gerekçesiyle beraatine karar verildi. Ataşehir’de 2019 senesinde bir açılış esnasında yaptığı konuşmada halka silahlanma çağrısı yaptığı öne sürülen Peker ile ilgili “Suç işlemeye tahrik” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlarından soruşturma açıldı. Fakat Peker ile ilgili takipsizlik kararı verildi. Peker iddialara göre yılbaşında Karadağ’dan Makedonya’ya geçti. Peker’in bu ülkede gizlenmek için sahte pasaport edinmeye çalıştığı da iddia edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.