Sedat Peker gözaltına mı alındı? Yakın akrabasından açıklama “Haber alamıyoruz”

Katar, televizyonlarında suç örgütü lideri Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltına alındığına dair haber yapıldı. Daha sonra haber yayından kaldırılırken Sedat Peker'in yakın bir akrabasından da bir açıklama geldi.
Takip et
Sedat Peker gözaltına mı alındı? Yakın akrabasından açıklama “Haber alamıyoruz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de “Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek” suçlamasıyla yargılanan, hakkında ise yakalama kararı bulunan Sedat Peker‘le alakalı dikkat çeken gelişmeler meydana geliyor. Katar merkezli El Cezire kanalı, Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri‘nde gözaltına alındığı iddiasını haber leştirdi fakat bu iddiayı doğrulamayan kanal, haberi yayından kaldırdı. Bütün bu gelişmeler merakla takip edilirken, Sedat Peker’in yakını olduğunu söyleyen kişi, İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamada, “Biz de kendisinden haber alamıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU SABAH İRTİBAT KURAMADIK”

Halk TV’de yer verilen habere göre Peker’in yakını Saymaz’a “Sedat Peker ile dün akşam irtibatımız vardı ama bu bu sabah itibariyle irtibat kuramadık” bilgisini verdi.

“ÜLKE DEĞİŞTİRMESİ İSTENDİ”

İsmail Saymaz 3 Aralık’ta Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programında Sedat Peker’e ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Saymaz, Peker’in hala Dubai’de ailesi ile beraber yaşamaya devam ettiğini söylemiş fakat ülke değiştirmek istediğini söylemişti.

AVUKATI DA HABER ALAMIYOR

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın ise 30 kasım tarihinde yaptığı açıklamada müvekkiliyle 5 gündür iletişim kuramadığını belirtmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.