SED paraları bayramdan önce yatacak!

Bakan Yanık, “SED ödemelerini Bayramdan önce hesaplara yatırıyoruz” şeklinde konuştu. SED kapsamında 139 bin çocuğa 159 milyon TL ödeme yapılacak.
Takip et
SED paraları bayramdan önce yatacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin Ramazan Bayramı’ndan önce ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Çocuklarımızın üstün faydası doğrultusunda korunmaya ihtiyacı olan çocukları aileleri yanında destekleyerek aile bütünlüğünü korumaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Yanık, “Mayıs ayı içerisinde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) alan 139 bin çocuğumuz için 159 milyon TL ödeme yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Çocuklarımızın ailelerinin yanında büyümelerini önemsediklerini söyleyen Bakan Yanık, “Sosyal hizmetlerde aile bütünlüğünü önceleyerek çocuklarımızın aileleri yanında toplumsal yaşama katılım sağlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. SED hizmetimiz kapsamında binlerce çocuğumuz kendi ailesinin yanında başta ekonomik açıdan olmak üzere destekleyici hizmetlerimizden yararlanıyor.” dedi.

Bugün itibarıyla başlayacak ödemelerin 12 Mayıs tarihine kadar hesaplara yatırılacağını söyleyen Bakan Yanık, bütün çocuklar ve ailelerin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ettiğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.