Seçime Saatler Kala Yapılan Son Ankette Fark Açılıyor

Pazar günü yapılacak seçimle önemli bir sınav verecek anket şirketleri, vatandaşın sandık başına gitmesi saatler kala ellerindeki son verileri paylaşmaya devam ediyor.

İstanbul seçimleri son dönemlerde mantar gibi türeyen anket şirketleri için de önemli bir sınav olacak. En yakın tahmini yapan şirket, kendini ispatlayarak seçimin kazananı olacak. En alakasız tahminleri yapan şirketlerin ise deyim yerindeyse bir daha ki seçime kadar esamesi anılmayacak.

İstanbul, belkide son 20 yılın en kritik seçimine gidiyor. Bir tarafta İmamoğlu, diğer tarafta Yıldırım var. Bu iki aday için partileri AK Parti ve CHP, yaklaşık bir aydır İstanbul’da geceli gündüzlü çalışıyor. Çünkü İstanbul’u almak demek Türkiye’yi almak demektir. Türk siyasetinin kalbi olarak kabul edilen Ankara’da şu sıralar kimseyi bulamazsınız. Çünkü bütün bakanlar ve milletvekilleri İstanbul’un ilçelerine dağılmış durumda ve etkili oldukları bölgelerde seçmenleri ikna etmeye çalışıyorlar.

FARK BİR HAYLİ FAZLA

Partiler İstanbul için gecelerini gündüzlerine katarken anket şirketleri de en yakın tahmini yapmak için geceli gündüzlü çalışıyor. Çalışmasını noktalayan anket şirketlerinden biri daha elde ettiği sonuçları paylaştı. Ankette kararsızlar dağıtıldıktan sonra İmamoğlu yüzde 52.11, Yıldırım ise 46.99 olarak belirlendi. Konda’nın anketinde de İmamoğlu’na destek vereceklerini belirtenlerin oranı yüzde 54 olarak belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da son yaptığı bir açıklamada anket şirketlerinin manipülasyon yaptığına dikkat çekmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı