Seçime Günler Kala Kanada’yı Karıştıran Aday!

Kanada’da model Ania Krosinska, yaklaşan yerel seçimlerde Humber River – Black Creek bölgesi için aşırı sağcı Kanada Halk Partisi’nden aday oldu.

Kanada’da Polonya asıllı model Ania Krosinska, yaklaşan yerel seçimlerde Humber River – Black Creek bölgesi için aşırı sağcı Kanada Halk Partisi’nden aday olduğunu duyurdu. Göçmen karşıtı politikalarıyla bilinen partiden aday olan Krosinska’nın kendisinin de bir göçmen olması tartışmalar yaşanmasına neden oldu. Charlie Riina ismini de kullanan ve Kanada’ya küçük yaşlarda Polonya’dan göç eden model Krosinska, seçim çalışmalarını sosyal medyadan aktif bir şekilde devam ettiriyor.

Başbakan Trudeau’nun Liberal Partisi’ne karşı aşırı sağcı Kanada Halk Partisi’nden (PPC) aday olan Krosinka, üzerinde Kanada bayrağı bulunan bikinisiyle paylaştığı fotoğrafın altına, “Size Disney hikayeleri anlatmayan tek gerçek parti” notunu düştü. Adaylık süreciyle ilgili konuşan model, kökeniyle gurur duyduğunu, ailesinin çoğunun hala Polonya’da yaşadığını söylerken, “Evet, ben bir modelim. Aynı zamanda anneyim ve aktivistim. Polonya’dan Almanya’ya, oradan da Kanada’ya giden bir göçmenim” sözlerini söyledi.

“GÖÇMEN KARŞITI PARTİDEN ADAY OLAN GÖÇMEN”

Göçmen kökenli Krosinska’nın, göçmen karşıtı tutumuyla bilinen aşırı sağcı PPC’den aday olması, ülke basınında çeşitli tartışmalara neden oldu. 2019 Kanada federal seçimlerinin, 43. Kanada Parlamentosu’na Avam Meclisinin üyelerini seçmek üzere 21 Ekim’de yapılması planlanıyor.

Seçime Günler Kala Kanada’yı Karıştıran Aday! Seçime Günler Kala Kanada’yı Karıştıran Aday! Seçime Günler Kala Kanada’yı Karıştıran Aday!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı