Seçime 4 gün kala yayınlanan anket ortalığı karıştırdı

İmamoğlu ile Yıldırım'ın büyük ses getiren ortak canlı yayını sonrası İmamoğlu'nu 2 puan önde gösteren MAK Danışmanlık ile AK Partili Hamza Dağ arasında ciddi bir polemik başladı. Dağ, şirketi ısmarlama anket yapmakla suçladı. Şirket sahibi Kulat'tan anında yanıt geldi.

Ortak canlı yayın sonrası İstanbul seçimleriyle ilgili paylaştığı anket olay olan MAK Danışmanlıktan, AK Partili Dağ’ın sert eleştirilerine yanıt geldi. İmamoğlu ile Yıldırım’ın katıldığı televizyon programının ardından yayınladıkları ankette İmamoğlu’nu yüzde 44 ile 2 puan önde gösteren şirket için AK Parti’den suçlamalar gelmişti. Danışmanlık şirketinin sahibi Mehmet Ali Kulat’ın kendilerini arayarak işlerine yarayacak bir anket yayınlamak istediğini söylediğini belirten AK Partili Hamza Dağ’ın bu ifadelerine yanıt veren Kulat “Biz asla ısmarlama bir anket yapmayız” dedi.


SANDIĞA GİTMEYENLER “İMAMOĞLU” DİYOR

Tüm Türkiye’nin nefesini tutarak takip ettiği ortak canlı yayın sonrası 30 bin kişiyle bir anket yaptıklarını belirten Kulat kararsızlar dağıtılmadan İmamoğlu’nun yüzde 44, Yıldırım’ın ise yüzde 42 oranında oy alacağını iddia etmişti. Tüm anket şirketlerinin kendilerininkine yakın sonuçlar bulduğunu belirten Kulat 23 Haziran gecesi de benzer bir sonucun ortaya çıkacağından emin olduğunu dile getirdi. Kulat, İmamoğlu’nun programda daha sakin göründüğünü ve dersine iyi çalışan biri izlenimi vererek seçmenin beğenisini kazandığını belirtti. Kulat’a göre 31 Mart’ta sandığa gitmeyen seçmenin yüzde 65’inde İmamoğlu lehine bir düşüncenin hakim olduğunu ifade etti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı