adplus-dvertising

Seçim tarihi belli oldu, gözler şimdi 6’lı masanın adayında!

Seçim tarihinin 14 Mayıs’a çekilmesi Ankara kulislerini hareketlendirdi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çağrısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim için 14 Mayıs’ı işaret ederek “Menderes, 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ dedi, milletimiz 73 yıl sonra 6’lı masaya aynı gün ‘Yeter’ diyecek” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası gözler “tarih belirlensin adayı hemen açıklarız” diyen 6’lı masaya çevrildi. İddialara göre adayın açıklanacağı tarih belli oldu.
Takip et
Seçim tarihi belli oldu, gözler şimdi 6’lı masanın adayında!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önceki gün seçimi “Mayısta bitirelim” açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıklaması kulisleri hareketlendirdi. Partisinin grup toplantısında seçim için 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan, “Menderes, 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ dedi, milletimiz 73 yıl sonra 6’lı masaya aynı gün ‘Yeter’ diyecek” ifadelerini kullandı. Bu sözler Altılı Masa kurmaylarını da hareketlendirdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, konuyla ilgili bilgi veren CHP’li isim, iç değerlendirmelerde “İktidarın 14 Mayıs’ta seçim yapmak isteyeceği tahminini yaptıklarını” bu tahminde de yanılmadıklarını söyledi.

Seçim tarihi belli oldu, gözler şimdi 6’lı masanın adayında!

“ŞUBAT ORTASINDA ADAY AÇIKLANIR”

Açıklamaların beklentilerini doğruladığını anlatan kurmaylar şunları kaydetti:

“30 Ocak’ta ortak hükümet programının tanıtımı yapılacak. Bundan sonra aday konusu gündeme gelir. ‘Ortak program’ ve ‘yol haritasının birlikte veya ayrı ayrı tanıtılması konusu tartışılıyor. İki konunun birbirinin gölgesinde kalması istenmiyor. Belki ortak aday Yol Haritası ile birlikte açıklanır. Ama adayın açıklanması kesin şubatta olur, marta kalması mümkün değil. Şubat ayı ortası gibi en uygun…”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.