Sebze ve meyve fiyatlarında rekor indirim başladı

Sebze ve meyve fiyatlarında ortaya çıkan fiyat artışı sebebiyle zor günler geçiren Türkiye’de çok ciddi bir değişiklik meydana geldi. Kilosu 10 liraya kadar alıcı bulan soğanın kilo fiyatı 0.75 TL’ye kadar geriledi. Detayları haberimizde anlatıyoruz.


Sebze ve meyve fiyatlarında rekor indirim başladı

Türkiye’de geçtiğimiz ilkbahar ve kış sezonunda tam anlamıyla kıtlık yaşandığını söyleyelim. Eskiden evine her türlü meyve ve sebzeyi alan vatandaş artık gereksinim duyduğu şeyleri bile satın alamamaya başladı. Soğanın kilosu bazı yerlerde 10 liraya kadar çıkmış iken biber ve patlıcanın kilosunun 10 liradan daha yukarıda seyrettiğini görebiliyorduk. Sebze ve meyve fiyatlarını indirim ilk adım Adana’dan geldi.

ADANA’DA SOĞAN 2 LİRAYA SATILIYOR

Adana’da başlayan indirim rüzgarı Türkiye’nin dört bir tarafını sardı. Soğanın kilogram fiyatı 5 liradan fazla iken şuanda 0.75 TL’den satılıyor. Pazardan bu fiyata soğan alan vatandaş ise tam anlamıyla bayram ediyor. Sebze ve meyve fiyatlarındaki bu indirim rüzgarı bir hayli konuşulmaya başlandı çünkü büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlarda ucuz fiyatlara soğan alabilmek istiyor.

SORUN KOMİSYONCULARIN AÇ GÖZLÜLÜĞÜ!

Soğan yada diğer meyve ve sebzelerin üretimini yapan çiftçiler, ürettikleri malı direkt olarak hal merkezlerine göndermek yerine sadece komisyonculara veriyor. Böylece ortaya aracı çıkmış oluyor. Üretilen sebze ve meyveler, vatandaşın evine girmeden önce sürekli olarak el değiştiriyor ve haliyle fiyatlarda çok ciddi bir artış söz konusu oluyor. Üreticiler fiyatların bu kadar fahiş olmasının sebebinin altında sadece komisyoncuların yer aldığını söyledi.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

Ramazan ayının olmazsa olmazı hurma fiyatı tavan yaptı

Ramazan ayının olmazsa olmazı hurma fiyatı tavan yaptı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gözü açık esnafın Ramazan ayında tüketilen gıdalara yaptığı zam belli oldu. Ramazan ayında çok ciddi satış oranına sahip olan hurmanın kilogram fiyatı 200 liraya kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.