adplus-dvertising

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Denizli’de Şebnem Şirin’i boğazını bıçakla keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Furkan Zıbıncı’nın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık, yaşananlardan dolayı pişman olduğunu, babasının beyanlarının doğru olduğunu kabul etti.
Takip et
Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

27 Ekim 2021 tarihinde Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi’nde bir apartta yaşanan olayda, 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin, erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı (26) tarafından boğazı bıçakla kesilerek öldürülmüştü. Tutuklu sanık Zıbıncı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talebiyle açılan davanın üçüncü duruşması Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık Furkan Zıbıncı, duruşmaya tutuklu bulunduğu Antalya S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile katıldı. Davaya baba Halil Şirin, anne Pervin Tokat ve taraf avukatları ile sanığın babası İsmail Zıbıncı tanık katılım sağladı.

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Sanık olarak dinlenen baba oğlunun öldürdüğünü açıkladı

Hakim tarafından verilen kararda, sanığın babası İsmail Zıbıncı tanık olarak dinlendi. Eksikliklerin giderilmesi için tanık sıfatıyla ifade veren baba Zıbıncı, “Sabah evden çıkarak çalıştığım unlu mamulleri şirketine gittim. Çalışmaya başladım ve dükkanlara ürün bırakıyordum. Sabah 06.30 saatlerinde oğlum beni aradı. Telefonu açtığımda sesi titriyordu bana ‘Şebnem’le tartıştık hemen beni alman gerekiyor’ şeklinde konuştu. Pamukkale ilçesi Mehmetçik Mahallesi’nde stadyumun altında buluştuk. Ne olduğunu sorduğumda ‘Baba Şebnem öldü’ şeklinde konuştu. Nasıl olduğunu sorduğumda ise yanıt veremedi. Hemen firma aracıyla Furkan’ı Deliktaş Mahallesi’nde ki arkadaşım İlhan K.’nin evine bıraktım. Öbür oğlum beni aradı ve abisi Furkan’ın nerede olduğunu sordu. Yanında annesi ve arkadaşı Mustafa T. olduğunu söyledi. Araçta bulunan ürünleri dağıttıktan sonra hemen Furkan’ın yanına gittim ve kaldığı evin anahtarını istedim. Çamlaraltı Mahallesi’ndeki eve Berkan ve Mustafa T.’yi de alarak gittim ve kapıyı açtığımızda Şebnem’in yerde yattığını görür görmez hemen dışarı çıktım. Bıçak ve kan görmedim ama ev dağınık vaziyetteydi. Mustafa T. hemen polisi aradı. Ben Furkan’ın yanına döndüm otomobille beraber Saltak’ta polise teslim ettim. Yolda giderken Furkan bana Şebnem’le boğuştuklarını sonrasında öldürdüğünü ama nasıl olduğunu hatırlamadığını belirtti. Ben Şebnem’i daha önce görmedim” şeklinde konuştu.

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Şirin ailesinin avukatları tarafından yöneltilen soru, “Furkan’ın sizlere bir nefreti ve kırgınlığı var mıydı?”

sorusuna baba İsmail Zıbıncı, “Eskiden bizlere kızgın olduğu için iki defa kendine zarar verdi. En son ise bileklerini kesmişti. O günde beni aradığında ‘Senin yüzünden hastanedeyim beni bu hallere düşürdün. Hastaneye gel yardım et’ demişti” diyerek konuştu. Hakim tarafından söz verilen Furkan Zıbıncı, “Pişmanım, planlı bir şey yapmadım. Olay bu şekilde geliştiği için pişmanım diyecek bir sözüm kalmadı” şeklinde konuştu.

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

“Şebnem’siz yaşama alışamadım”

Duruşmada söz alarak konuşmak isteyen Şirin’in annesi Pervin Tokat, “Kızım acısı hala yüreğimde yanıyor. Her gün acı çekiyorum, ağabeyi tedavi görüyor. Olayla alakalı yardımı olan, ihmal eden herkesten davacıyım. 230 Gündür gül yüzünü, gül kokusunu, nefesini dakika dakika, saat saat sayıyorum. En ağır cezanın alınmasını bir an önce bitsin istiyorum. Şebnem’siz dayanamıyorum. Kızımla artık öbür tarafta kavuşacağız. Allah ne kadar ömür verdiyse bir an önce kızımın yanında olmayı onunla kavuşmayı istiyorum” dedi.

Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Cumhuriyet Savcısı Alperen Pektaş, duruşmada asıl hakkındaki mütalaasını mahkeme heyetine sundu. Sanık Furkan’ın, Şirin’i öldürmek için planlama yaptığını, olay günü Şebnem Şirin’i kafenin dışında 1,5 saat gözlediği, yemek yedikleri yere tesadüfmüş gibi gittiğini ve Şebnem Şirin’i eve götürdüğünü ve burada cinayeti işlediği kaydedildi. Sanığın kasten öldürme suçunu, “tasarlayarak” ve “canavarca hisle” işlediğine kanaat getirildiğini aktaran savcı Pektaş, Furkan’ın ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmesini talep etti. Savunucu avukat Hasan Pelek, mütalaaya ilişkin aldığı sözde, “Savcının mütalaasını fakat alkışlıyoruz” şeklinde konuştu. Şirin ailesinin avukatları da, alkışla karşılık verdi. Mahkeme heyeti, mütalaaya ilişkin savunmalar için sanık avukatlarına süre vererek duruşmayı erteleme kararı aldı.

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Şebnem Şirin’in katili beyanları kabul etti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.