Şebnem Schaefer’a avukatın açtığı tazminat davası reddedildi

Ünlü manken Şebnem Schaefer'a avukat İbrahim Fırat, kişilik haklarını ve itibarını zedelediği iddiasıyla 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Dava, reddedildi.
Takip et
Şebnem Schaefer’a avukatın açtığı tazminat davası reddedildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avukat İbrahim Fırat 9 sene önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak eski müvekkilleri Şebnem Schaefer ile annesi Fatma Lale Schaefer’a 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Schaefer ile annesinin çeşitli mahkemelerde davalarını ve icra takiplerini titizlikle takip ettiğini dava dilekçesinde anlatan avukat Fırat, “Davalılar 2009 tarihinde büroma gelmiştir. Büroda olmadığımı gören davalılar öbür çalışanların yanında avukatların sahtekâr ve hırsız olduklarını söylemişlerdir. Davalıların son derece onur kırıcı ve kişilik haklarını zedeleyici davranışlarda bulunmuşlardır” şeklinde konuştu.

Şebnem Schaefer ise, “Davacı benim 10 yıl öncesinde avukatlığımı yapmıştır. Fakat maddi ve manevi zararlara uğradım” şeklinde konuştu. Mahkeme, avukatın açtığı davayı anne ve kızının anayasal şikâyet haklarını kullandıklarını ve manevi tazminatın yasal koşullarının oluşmadığı gerekçesiyle reddetti. Avukat Fırat,

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.