Şebnem Ferah Her Şey İnsanlar İçin Şarkı Sözü ve Akorları

Her şey insanlar için şarkısı 2003 yılında yayınlansa da hala dillerde. Alev Alev dizisinde tekrar gündeme gelen şarkı bilmeyenlerin de dikkatini çekmeyi başardı. Peki Şebnem Ferah kimdir, kaç yaşında? Kelimeler yetse adlı albümde yer alan Her Şey İnsanlar İçin şarkısının akorları haberimizde.
Takip et
Şebnem Ferah Her Şey İnsanlar İçin Şarkı Sözü ve Akorları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her yaştan sevenleri olan Şebnem Ferah zaman zaman da dizilerde şarkılarıyla gündeme geliyor. Alev Alev dizisinde Her Şey İnsanlar İçin şarkısı tekrar gündem oldu.

Şebnem Ferah Kimdir?

2 Nisan 1972 tarihinde, Üsküp’ten Yalova’ya göç eden bir ailenin üç kızından en küçüğü olarak Yalova’da dünyaya geldi.Şebnem Ferah’ın müziğe olan ilgisi 5-6 yaşlarında başlamış ve müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuştur.

Ferah’ın ailesinde hemen hemen herkes müzikle iç içe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak piyasaya atıldı. İlkokulda mandolin ve solfej dersleri almaya başladı, okul orkestrasında da solistlik yaptı.

Liseyi Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi’nde yatılı bir öğrenci olarak okudu ve bu dönemler Şebnem Ferah’ın kendisini tanımasına, tek başına ayakta kalmasına yardımcı oldu.Şebnem Ferah’ın müzik hayatı daha sonra okul orkestraları ve küçük topluluklarla devam etmiştir.

Lise yıllarında “Pegasus” adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Ferah, 80’lerin ortasında Bursa’da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat Yıldırım Sarıca ile tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu “Volvox” grubuyla gerçekleştirmiştir.

Müzik ile daha yoğun ilgilenebilmek için ODTÜ Ekonomi Bölümü’nü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul’a gelince İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kaydolmuştur. Dr. Skull’un emeklilik konserinde Özlem Tekin ile birlikte ön grup olarak çıkmışlardır.

1994 yılında Volvox grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamıştır. Onno Tunç ve Sezen Aksu’nun karşılaşmasıyla müzik yaşamında yeni bir sayfa açılmıştır. 3 oktavlık bir ses aralığına sahiptir.

Aktivizm
1997 yılında uyuşturucuyla mücadele kapsamında başlatılan, Devlet bakanı Işılay Saygın ve Başbakanlık Aile Araştırma Kurumuyla birlikte, Raks Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Raksnet ve Genç tv’nin destek verdiği kampanya için hazırlanan şarkıda (sözler Hakkı Yalçın’a ve beste Özkan Turgay’a ait “İnsanca Yaşamak”), Gülşen, Harun Kolçak, Pınar Aylin, Emrah, Ebru Gündeş, Yılmaz Morgül, Emel Sayın, Levent Yüksel gibi 23 sanatçı, dört pop müzik grubu, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbulspor ve Zeytinburnuspor’dan futbolcuların yer aldığı vokal grubu ve 12 kişilik Yücel Elmas Çocuk Korosu ile birlikte seslendirdi. Klibini İzzet Öz’ün hazırladığı şarkı, cd olarak da yayınlandı. Cd içerisindeki şarkının yeni halindeyse, Şebnem Ferah, Serdar Ortaçla beraber şarkıyı yorumladı.

Hürriyet’in düzenlediği ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ için 8 Mart 2009’da TİM’deki Enbe Orkestrası’nın eşliğinde verilen konserde Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Aylin Aslım, Funda Arar, Aynur, Rojin ve Şevval Sam ile birlikte yer almıştır.

Şarkıcının imza ve şarkı sözlerini içeren tişörtler Mor Çatı yararına satışa çıktı[13]. 30 Ekim 2011’de Van depremi ertesi Maçka Küçükçiftlik park’ta yapılan Van İçin Rock yardım konserinde Hayko Cepkin, Aslı, Pamela, Duman, Gripin, Malt, Melis Danişmend, Moğollar, Redd , Haluk Levent ve Model Grubu gibi 40 rock grubu, müzisyeni ile beraber yer almıştır.

Şebnem Ferah Her Şey İnsanlar İçin Şarkı Sözü

“Çok parçalandım, parçalandıkça çoğaldım.” diye inanmazsam nasıl yaşarım
Nasıl yaşarım
“Bir gün daha bitti ama yarın yeni bir gün.” diye inanmazsam nasıl yaşarım
Nasıl yaşarım
“Bu da gelir geçer.” diye inanmazsam nasıl yaşarım
Nasıl yaşarım, nasıl yaşarım
Her şey insanlar için
Görmek, öğrenmek için
Bazen zor da olsa
Her şey insanlar için
Umut doğurmak için
Hayatla seviştim
Her şey insanlar için
Görmek, öğrenmek için
Bazen zor da olsa
Her şey insanlar için
Umut doğurmak için
Hayatla seviştim
“Hiçbir şey boşuna yaşanmamıştır.” diye inanmazsam nasıl yaşarım
Nasıl yaşarım
“Uyuyordum, gözüm açıldı uyandım.” diye inanmazsam nasıl yaşarım
Nasıl yaşarım

Şebnem Ferah Her Şey İnsanlar İçin Şarkı Akorları

Em
Çok parçalandım
Am D
Parçalandıkça çoğaldım diye inanmazsam
C
Nasıl yaşarım nasıl yaşarım
Em
Bir gün daha bitti
Am D
Ama yarın yeni bir gün diye inanmazsam
C
Nasıl yaşarım nasıl yaşarım
G Am
bu da gelir geçer diye inanmazsam
D C Em
nasıl yaşarım nasıl yaşarım nasıl yaşarım
Em
her şey insanlar için
C
A görmek öğrenmek için
D Em
bazen zor da olsa
her şey insanlar için
C
umut doğurmak için
D Em
hayatla seviştim
Em Am D
Hiçbirşey boşuna yaşanmamıştır diye inanmazsam
C
Nasıl yaşarım nasıl yaşarım
Em
Uyuyordum
Am D
Gözüm açıldı uyandım diye inanmazsam
C
Nasıl yaşarım nasıl yaşarım

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.