Savcıyı Dolandırıcı Sanınca Olanlar Oldu

İstanbul’da kendisine defalarca tebligat gönderilen şahıs, adliyeye çağrıldı. Bütün tebligatlara rağmen adliyeye gelmeyen adam, savcı tarafından arandı. Kendisini arayan savcıyı dolandırıcı zanneden adam, telefonu savcının yüzüne kapattı. Savcıya hakaret davası açılan şahıs, savcıyı dolandırıcı zannettiğini söyledi. Mahkeme şahsın, serbest bırakılmasına hükmetti.

İstanbul’da savcı tarafından aranan bir adamın, savcıyı dolandırıcı sanarak telefonda tartışmaya girdi. Tartışma sonunda telefonu savcının yüzüne kapatan adam hakkında, ”Savcıya hakaret” suçundan dava açıldı. Anadolu Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı, davanın taraflarından birisi olan Resul S.’yi (28) ifadesini almak için aradığını söylese de Resul S. buna inanmadı.

TELEVİZYONDA HER GÜN DOLANDIRICILARI İZLİYORUZ, BU YÜZDEN İNANMADIM

Resul S., savcı beyin kendisini aradığında şüphelendiğini ve her gün televizyonlarda kendisini hakim veya savcı olarak tanıtan kişileri izlediklerini, bu yüzden de savcı beye inanmadığını ifade etti. Savcı ile aralarında hararetli bir tartışmanın geçtiğini ifade eden Resul S., arayan kişinin gerçekten savcı olduğunu bilmiyordum dedi.

Savcıya hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkartılan Resul S., mahkemede alınan karar sonucunda serbest bırakıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı