Savaş Uçağı Havalandığı Piste Bomba Yağdırdı!

Hindistan’da meydana gelen olay bir anda ülke gündemine oturdu. Havalandıktan kısa süre sonra kalkış yaptığı pisti bombalayan savaş uçağı her yeri cehenneme çevirdi.

Eğitim uçuşu için Hindistan Hava Kuvvetleri envanterine kayıtlı olan uçak kalkışından çok kısa bir süre sonra bir kuş sürüsüne çarptı. Kuş sürüsünün arasında kalan uçağın motorlarından bir tanesinin arıza yapması sonucu uçak düşüşe geçti. Ludhiana şehri yakınlarında meydana gelen olayda pilot hızlı bir aksiyon alarak ek yakıt deposunu ve uçağa yüklenmiş olan mühimmatı kalktığı piste fırlatarak en doğru kararı vermiş oldu.


PİLOT SİVİLLERİN HAYATINI KURTARDI

Kalktığı pisti bomba yağmuruna tutan uçak bu hareketiyle birlikte uçağın şehir merkezine yakın bir yerde faciaya yol açmasını engellemiş oldu. Uçaktan alevler yükselirken olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi gönderilerek söndürme çalışmaları başlatıldı. Bir anda savaş alanına dönen pist çevredeki halkın da korku dolu anlar yaşamasına sebep oldu.

Hindistan Hava Kuvvetleri ise kazanın hemen ardından bir açıklama yaparak pilotun almış olduğu bu ani refleks kararın son derece yerinde olduğunu belirtti. Pilotun bu eylemi hem kendi canını hem de çevredekilerin canını kurtarmayı başarırken milyonlarca dolar değerinde olan savaş uçağı da olaydan zarar görmeden kurtuldu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı