adplus-dvertising

Satın almak için baktığı telefonu çalıp kaçtı

Sultangazi’de müşteri kılığında içeri giren bir kişi mağazada baktığı cep telefonunu alıp kaçtı. Hırsızlık anı dükkan sahibinin peşinden koşması kameraya yansıdı.
Takip et
Satın almak için baktığı telefonu çalıp kaçtı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay geçtiğimiz pazar günü saat 22.30 sıralarında Sultangazi Cebeci mahallesinde bulunan bir cep telefonu satış dükkanında meydana geldi. Müşteri kılığında işyerine giren yabancı uyruklu hırsız, sözde satın almak için bir müddet kontrol ettiği cep telefonunu, işyeri çalışanının bir anlık dalgınlığından faydalanarak çalıp hızla kaçtı.

Olay anını anlatan işyeri sahibi Nurettin Günerli, “3 adet yabancı uyruklu arkadaşa yeni hat açılışı yaparken, başka bir yabancı uyruklu ve Afgan uyruklu olduğunu tahmin ettiğimiz bir kişi gelip cihazı görmek istiyor. Öbür arkadaşımız da yardımcı oluyor, bu konuda yardımcı olurken o arada kalabalıktan istifa edip direkt telefonu alıp kaçıyor. Bizim burada 4500 TL zararımız var. Peşine koştuk kovaladık ama yakalayamadık, yabancı uyruklu kişileri, herkes için demiyoruz ama böyle hırsızlık yapanları artık istemiyoruz. Hiçbir biçimde hiçbir kimseye güvencimiz kalmadı, hiçbir biçimde yatırımda yapmakta istemiyoruz. Tüm hırsızlıklar bunların başının altından çıkıyor” şeklinde konuştu.

Olay anı ise işyerinde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızın müşteri kılığında girdiği işyerinde, satın alma bahanesi ile cep telefonunu kontrol ettiği ve çalışanların bir anlık dalgınlığından faydalanarak hızla kaçtığı, çalışanların ise hırsızı yakalamak için peşinden koştukları götürülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.