adplus-dvertising

Satıcıya güvenip testini yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı

İstanbul’da yaşayan Mustafa Çıldır, bir internet sitesinde gördüğü ve satıcının 150 bin kilometrede olduğunu söylediği arabası 187 bin TL ödeyerek satın aldı. Satın aldığı esnada satıcıya güvenerek arabası kilometre testine sokmayan Çıldır, daha sonra arabasının arızalar vermesi üstüne tamirciye gittiğinde yaşamının şokunu yaşadı.
Takip et
Satıcıya güvenip testini yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

150 bin kilometre diyerek satın aldığı arabasını ekspertize götüren Çıldır, arabanın 309 bin kilometrede olduğunu öğrendi. Çıldır, aynı satıcının aynı internet sitesinde aynı marka model arabanın satışına devam ettiğini ve farklı vatandaşların da bu vaziyetten mağdur olabileceklerini söyledi.

Satıcıya güvenip testini yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı

İstanbul’da ikamet eden boya ustası Mustafa Çıldır, senelerdir birikim yaptığı 187 bin Türk lirasıyla ikinci el araba almak istedi. Bir internet sitesinde bütçesine göre araba bakan Çıldır, bulduğu bir arabası satın aldı. Satıcı kişi tarafından tespit edilen ekspertizde lüzumlu bakımları yapılan aracın satıcısı, Çıldır’a aracın 150 bin km olduğunu söyledi. Satıcıya güvenerek aracı satın alan Mustafa Çıldır, aracı satın aldıktan sonra araçta tuhaf arızalar yaşandığını fark etti. Bu arızaları çözmek ismine sanayiye giden Çıldır, aracını tekrar genel bakımdan geçirdi. Yapılan bakımlarda aracının esasında 150 bin km değil 309 bin km olduğunu öğrenen Çıldır, dolandırıldığının farkında vardı. Bunun üstüne satıcıyı telefon ile arayan Çıldır’ın aramalarına yanıt veren olmadı. Kilometre farkından dolayı aracın daha az değeri olduğunu savunan Çıldır, hakkını aramak için Kartal’daki Anadolu Adliyesine giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Çıldır daha sonra aynı internet sitesi üstünden araştırma yaptığında, kendisine aracı satan kişinin aynı marka ve model aracı farklı bir telefon irtibat numarası ile satışa devam ettiğini ve böyle başka vatandaşların da mağdur olabileceğini söyledi.

Satıcıya güvenip testini yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı

Satıcıya güvenip testini yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı

“Bu kişiler kendilerine özel hat çıkartıyorlar o hatları da daha sonra iptal ediyorlar”

Olay hakkında konuşan Mustafa Çıldır, “Bu arabayı sahibinden.com sitesinden aldım. Satan kişi bana aracın 150 bin km olduğunu ve her şeyinin orijinal olduğunu belirtti ve satışını yaptı. Ben de söylediklerine itibar ettim ve gittim. Verdikleri konumda buluştuk, daha sonra otomobil hakkında bana bir mesaj gösterdiler, otomobilin 150 bin km olduğu hakkında. Sonra ekspertize gittik ancak ben gösterdikleri mesaja inandığım için kilometre kontrolü yapmadım. Ekspertizde otomobilin motorunda vesaire bir problem çıkmayınca ben de satışını aldım. Meğerse bu insanlar dolandırıcıymış, ardından doğru yerlere kontrol için aracı götürdükten sonra otomobilin kilometresi 150 bin değil 309 binmiş. Şahısları aradığımda ilk önce açıp bana ters yanıt verdiler, ardından telefonları tamamen kapattılar. Anladım ki bu kişiler kendilerine özel hat çıkartıyorlar, o hatları da daha sonra iptal ediyorlar. Herhalde bu işi devamlı yapıyorlar çünkü sahibinden.com’a baktığım zaman şu an bile bu kişilerin ilanı var. Aynı marka aynı model hatta aynı mekanda fotoğraf çektirmişler. Otomobilleri 150 binde gösterip satıyorlar, insanları dolandırıyorlar. Ben de şu an savcılığa suç duyurusunda bulundum zaten, ben istiyorum ki bu insanlar cezasını çeksin. 187 bin TL para verdim ben bu otomobile ama maalesef otomobilin kilometresi ile oynandığı için otomobilin değeri düşmüş oldu” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.