Saros Körfezi’nde Pes Dedirten Hırsızlık! Suçüstü Yakalandılar

 İstanbul Bayrampaşa’da bulunan bir AVM’nin içerisinde yer alan Sea Life Akvaryum’unun aracı, avlanması yasak olan deniz canlılarını arabaya taşırken yakalandılar.

Saros Körfezi’ndeki Kömür Limanı ve Despot Koyu arasında akvaryum şirketine ait aracı gören vatandaşlar jandarma ekiplerine haber verdi. Şüphelenen vatandaşlardan bazıları şirket çalışanlarının yanına giderek bilgi almak istedi. Akvaryum çalışanları vatandaşlara tüplü dalış yaptıklarını ve İstanbul’daki akvaryum için deniz suyu alacağı yalanını söyledi. Çağrılan jandarma ekipleri kısa süre sonra olay yerine intikal etti.


Ekipler akvaryum şirketinin aracında yaptığı inceleme sonucunda kaplarda avlanması yasak olan deniz anemonu, deniz şakayığı kırmızı deniz yıldızı gibi birçok canlının yakalandığını saptadı. Olayın ardından yasak avlanmadan kaynaklı iki akvaryum çalışanı göz altına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgunun ardından serbest bırakıldı.

AVLANMA YAPILAN ALAN ‘HASSAS A ‘BÖLGESİ İÇERİSİNDE

Şirketin av yaptığı bölge Saros Özel Çere Koruma Bölgesi Yönetim Planı dahilinde kara ve su ürünlerinin kesinlikle yasak olduğu ve ‘Hassas A’ bölgesi olarak adlandırılan bölgede yer alıyor. Jandarma ekipleri doğal yaşamın dengesini bozduğu gerekçesi ile tutanakları ve hazırladıkları raporu akvaryuma cezai yaptırımın uygulanması için İlçe Su Ürünleri Müdürlüğü’ne gönderdi. Ekipler şüphelilerin yakaladıkları deniz canlılarını da doğal yaşam alanlarına bıraktı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı