Şarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldı

Kadıköy’de şarkıcı Bulut Duman’ı silahla bacağından yaralayan şüphelilerin silah zoruyla bindiği araçta bulunan Yunus Ç., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Yunus Ç., ifadesinde tesadüfen olay yerinde olduğunu, silah sesi sonrası bir kişinin silah zoruyla araca bindiğini, polislerin aracı durdurması ile gözaltına alındığını söyledi.

Kadıköy’de dün şarkıcı Bulut Duman’ın silahla yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yunus Ç., emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Yunus Ç., savcılık sorgusunun ardından, “Silahla yaralama” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

OLAYI GERÇEKLEŞTİREN ZANLI SİLAH ZORUYLA BULUNDUĞU ARACA BİNMİŞ

Şarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldı

Mahkemedeki sorgusunda olay yerinde tesadüfen bulunduğunu söyleyen Yunus Ç., araba almak isteyen arkadaşı Recep E. ile birlikte sanayiye gittiğini söyledi. Aracı yıkamak için aldıklarını söyleyen Yunus Ç., “Bu sırada silah patlama sesi geldi. Recep ile merak ettik, gidip bakalım dedik. İki kişi koşarak kaçıyordu. Daha sonra ismini adliyede öğrendiğim İlhan Atahan E. isimli şahıs aracı bindi. Elinde silah vardı, ‘gidin’ dedi. Bizde ne olur ne olmaz diye yanına oturduk. Daha sonra polisler bizi durdurdu ve adliyeye getirdiler. Tesadüfen orada bulunuyorduk. Suçlamayı kabul etmiyorum, tutuksuz yargılanmak istiyorum” dedi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Şarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldı

Mahkeme, diğer şüpheli İlhan Atahan E.’nin şüpheli Yunus Ç.’nin olayla ilgisi olmadığına dair beyanı bulunduğunu gerekçe göstererek Yunus Ç.’nin serbest bırakılmasına karar verdi.

Şarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldı

Yunus Ç.’nin yurt dışına çıkışını yasaklayan mahkeme, haftada iki günde karakola giderek imza vermesine karar verdi. Mahkeme ayrıca Yunus Ç.’nin silah taşımamasına ve bulundurmamasına, sahip olduğu silahları makbuz karşılığında adli emanete teslim etmesine de hükmetti.

Şarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldıŞarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldıŞarkıcı Bulut Duman’ı silahla yaralayan şüpheli serbest bırakıldı

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı