Şarkıcı Adele Sirtüin diyeti ile kilolarından kurtulmuş

Sirtüin diyeti nedir? Dünyaca ünlü şarkıca Adele fazla kilolarından kurtularak büyük bir değişim gösterdi. Şarkıcının kilolarından nasıl kurtulduğu merak edilirken sihirli yöntemin Sirtüin diyeti olduğu ortaya çıktı.

Simon Konecki ile 2016’da başlayan evliliğini geçen sene sona erdiren İngiliz şarkıcı Adele, boşanmanın sonrasında hızla kilo kaybetti.

5 kilo verdiği belirtilen Adele’in nasıl zayıfladığı ise merak konusu olmuştu.

32 yaşındaki şarkıcının İngiltere’de meşhur iki diyetisyen tarafından yaratılan ‘Sirt food’ (Sirtüin) diyetini uyguladığı öğrenildi.

Şarkıcı Adele Sirtüin diyeti ile kilolarından kurtulmuş

SİRTÜİN DİYETİ NEDİR?

Sirtüin diyeti ismini birçok canlı türünde bulunan bir protein sınıfı olan sirtüinden alıyor. Bu diyet, sirtüin proteinlerinin harekete geçmesini ve zayıflama genini aktive ediyor.

21 günlük ve 2 fazdan oluşan bir süreç içeren diyet, uygulanmaya başlandığı ilk haftadan itibaren enerji seviyesini arttırmayı ve yağ yakımını hızlandırmayı teşvik ediyor.

Şarkıcıya yakın bir kaynak ise, Adele’in zayıflamasıyla alakalı, “Elbette başka faktörler de var ama Adele’in ABD’li antrenör Harley Pasternak’tan aldığı tüyolar çok işe yaradı” demişti.

“Lady Gaga ona Harley’in ne kadar iyi olduğunu belirtti ve Adele’e onunla irtibat kurmasını tavsiye etti. Pasternaki, haftada beş defa 35’er dakikalık karın, kalça ve kollar için sıkılaştırıcı egzersiz yaptırdı”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı