Sarıyer’de köpeklere salyangoz zehri verildi! 1 köpek telef oldu

İstanbul’un nezih semtlerinden Sarıyer’de akla mantığa sığmayan haber ulusal basında geniş yankı buldu. Sokağa salyangoz zehri döken kimliği belirsiz kişiler sebebiyle 1 köpek telef oldu, 2 köpeğin tedavisi devam ediyor. Polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.


Sarıyer’de köpeklere salyangoz zehri verildi! 1 köpek telef oldu

Sarıyer’de meydana gelen olayda güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler önce Türkiye’de, sonrasında ise ulusal basında büyük tepkilere neden oldu. Sarıyer’in bilindik ilçelerinden bir tanesi olan Uskumruköy’de kimliği belirsiz kişiler sebebinden köpeklere salyangoz zehri verildi. Salyangoz zehrinin sokağa dökülmesi sonucunda 1 köpek telef olarak hayatını kaybederken, 2 köpeğin acil veteriner kliğinde tedavisi devam ediyor.

POLİS SORUŞTURMA İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Bazı köylerimizde kullanılan ilaçlar, bahçelerden ve seralardan hayvanları kaçırmak için aktif olarak kullanılıyor. Kullanılan ilaçlar genelde hiçbir hayvana zarar vermeden onları uzaklaştırmaya çalışıyor fakat insafsız davranıp bahçelerine yada bahçe yakınlarına zehir koyarak hayvanları zehirlemek isteyenlerde var. İstanbul’un nezih ilçesi Sarıyer’de meydana gelen salyangoz zehri katliamında polis güvenlik kameralarına yansıyan kişileri arama çalışması başlattı.

ÜNLÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

Uskumruköy’de yaşanan bu katliamda, aynı evden 3 köpek etkilendi. Bir köpeğin sokağa çıkıp eve geldikten yarım saat sonra titrediği ve ağzından köpükler çıkarmaya başladığı söylendi. 2 köpeğin tedavisinin devam ettiği fakat durumlarının ağır olduğu bu olaya ünlüler tepkisiz kalmadı. Ünlüler camiası yaşanan olaya tepki göstererek, bunu yapanların cezalandırılmasını istedi.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Şanlıurfa'da karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe çarpan otomobil sürücüsü, köpeğin hayatını kaybettiğini görünce saatlerce kalp masajı yaparak köpeği tekrar hayata döndürmek istedi. Olay yerine veteriner, emniyet ekipleri ve aynı zamanda belediye başkanı da geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.