Sarımsağın kilosu 100 lirayı buldu!

BURSA'da, doğal antibiyotik denen sarımsağın 100 liralık etiket fiyatını gören şaşkına dönüyor. Fiyatına karşın alıcısının olduğu söylenen sarımsak gram gram satılmaya başlandı.

Bursa’nın İnegöl İlçesinde kurulan semt pazarında vatandaşlar sarımsağın fiyatını görünce şok oluyor.


“Kimisi de kızıp alamadan gidiyor”

Pazarda sarımsak satan vatandaşlardan Semih Şeker konuyla alakalı şunları belirtti. “Yerli sarımsak satıyoruz. Geçen yıldan kalan ürün ve oldukça az kaldı. Yalnızca iki kişide kaldı. Onlar da kendilerini kasıyor. Üstüne 5 lira koyup satıyoruz. Vatandaş rağbet ediyor ama bazısı de kızıp almadan gidiyor” şeklinde konuştu.

“Biz ‘Kokuyor’ diyerek yemeklerimize katmıyoruz”

Özellikle Suriyelilerin sarımsağa alaka gösterdiğine vurgu yapan Şeker, “Suriyeliler genelikle bir kaç kilo alıyor. Onlar yemeklerinde genelikle soğan yerine sarımsak kullanıyor. Kendileri de belirtiyor, böylelikle hastalıktan korunuyorlar. Adamları takdir etmek gerekir. Biz “kokuyor” diyerek yemeklerimize katmıyoruz. Taze olan sarımsak da var. Onun demedi ise 25 lira. İlerleyen günlerde bunun fiyatı daha da düşer. Bunu isteyen de var ama eski kurutulmuş sarımsak daha fazla aranıyor” şeklinde konuştu.


Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı