adplus-dvertising

Sarıklı amiralin fotoğrafları doğrulandı!

Emekli amiraller ardından gündeme gelen sarıklı amiral tartışmalarında detaylar netleşiyor. Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın şoförü ve yakın korumalığını yapan kişilerin ifadesi alındı. İfadelerde görevli personel fotoğrafları doğruladı.
Takip et
Sarıklı amiralin fotoğrafları doğrulandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

104 emekli amiralin bildirisinde Montrö Sözleşmesi dışındaki 2’inci unsur, tekkedeki amiral görüntüleriydi. “Soruşturma zaten başlatıldı” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz de olumlu bakmayız, ama bu olay huzursuzluk oluşturan bir bildirinin de bahanesi olamaz” sözleriyle tepki göstermişti.

Erdoğan’ın “münferit bir hadise olduğu açıktır” dediği olaya dair soruşturmanın genişlediği bildirildi. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sarıklı fotoğrafı basına yansıyan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın yanı sıra sürücüsü ve korumalarının da ifadesi alındı.

SÜRÜCÜSÜ: MAKAM ARACINDAKİ BAYRAĞI KALDIRDIK

Kurdoğlu cemaati üyesi olduğu öne sürülen Tuğamiral Sarı’nın sarıklı bir biçimde cemaat etkinliğine katılması ve fotoğraf ve görüntülerinin medyada yer alması soruşturmasında Sarı’nın sürücüsü ifade verdi. Sürücü verdiği ifadede arabadaki bayrağın kaldırıldığını, arabada asker olduğunun gizlenmeye çalışıldığını belirtti.

KORUMALAR FOTOĞRAFI DOĞRULADI

Amiralin korumaları da fotoğrafları doğruladı. Sarıklı olarak cemaat etkinliğine katılan Mehmet Sarı’nın 1991 senesinde Deniz Harp Okulu’nuteğmen rütbesiyle tamamladığı söylendi. Güvenlik kaynakları soruşturmada sona gelindiğini ve yakın zamanda tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Sarıklı amiralin fotoğrafları doğrulandı!Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sarıklı amiral açıklaması: Olumlu bakmadık, biz de yanlış buluyoruz

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.