adplus-dvertising

Sarıkamış şehitleri için anma ve yürüyüş etkinliği!

Gençlik ve Spor Bakanlığının geleneksel hale getirilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı”nda binlerce genç, şehitleri için yürüyüş yapacak.
Takip et
Sarıkamış şehitleri için anma ve yürüyüş etkinliği!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri, 7-9 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Gençler, üç gün sürecek etkinliklerle 107. sene dönümünde şehitlerini anacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada görüşlerine yer alan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, her sene olduğu gibi bu sene da Sarıkamış Harekatı’nın 107. sene dönümünde, Türkiye’nin dört bir yanından Sarıkamış’a gelecek binlerce gencin, ecdadını ve şanlı tarihini anacağını söyledi.

Gençlerin “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” olmanın bilinciyle tek yürek olacaklarını ve “fedakar” ecdadını ve şehitlerini anacaklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Aziz şehitlerimizi emanet ettikleri şuura sahip çıkarak yad edeceğiz. Bu cennet toprakları bizlere vatan kılan ecdadın açtığı bu yolda, bu aziz coğrafyayı, bu cennet vatanı inşallah gençlerimizle beraber ilelebet payidar kılacağız. Onların bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımak her birimizin en mukaddes vazifesidir. Gereğinde bu vatan için ecdadımız gibi canımızı vermek kadar bu ülkeyi geleceğe taşımak için var gücümüzle gece gündüz çalışmak da boynumuzun borcudur.”

ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nın ilk günü saat 14.30’da şehit ve gazi aileleri onuruna bir yemek verilecek. Aynı gün saat 18.00’de Kazım Karabekir Camisi’nde mevlit okutulacak.

Mevlid-i Şerif programının sonrasında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanacak katılımcılar, meşaleli yürüyüş gerçekleştirecek. Saat 19.30’da başlayacak meşaleli yürüyüş, Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde son bulacak.

Programın ikinci günü etkinlikler Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki Kardan Heykeller Sergisi ile devam edecek. Aynı gün saat 18.00’de gene Sarıkamış Kayak Merkezi’nde meşaleli kayak gösterisi, saat 19.30’da Ekinata Grand Toprak Oteli’nde bir anma programı düzenlenecek.

Programın son günü ise Anma Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Kızılçubuk Zirve Alanı’nda toplanacak katılımcılar, saat 10.30’da yürüyüşe geçecek. Yürüyüş, Ay Yıldız Tören Alanı’nda son bulacak. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının sonrasında çelenk konulacak ve protokol konuşmaları gerçekleştirilecek.

Sarıkamış Şehitleri Anma Programı, saat 13.30’da Ay Yıldız Tören Alanı’nda düzenlenecek Çelik Kanatlar gösterisi ile son bulacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.