Sarı Kanarya, Payet’i Kiralamak İstiyor!

Fenerbahçe, Marsilya'da top koşturan 32 yaşındaki yıldız için girişimlere başladı. Futbolcu ikna edildi, sıra kulüplerin anlaşmasında.
Sarı Kanarya, Payet’i Kiralamak İstiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Transfer sezonunun hızlı takımı Fenerbahçe frene basmıyor. Rodriguez transferi ile dikkatleri üzerine çeken sarı lacivertliler bu kez rotayı Fransa’ya çevirdi. Marsilya’da top koşturan Dimitri Payet ile görüşen yönetim, 32 yaşındaki yıldız orta saha oyuncusu ile ön anlaşma sağladı. Payet, Fenerbahçe’nin teklif ettiği yıllık 2,3 milyon Euro garanti ücreti kabul etti ve “Kulübümü ikna edin” dedi.

Bunun üzerine Fenerbahçe yönetimi, Fransız kulübü ile temasa geçti ve Payet’in fiyatını sordu. Oyuncusunu bonservisi ile satmak isteyen Marsilya yönetimi 8 milyon Euro bedel istedi. Buna yanaşmayan Fenerbahçe yönetimi 4 milyon Euro önerince görüşmeler tıkanma aşamasına geldi. Ersun Yanal’ın da ısrarla istediği futbolcu için yeni bir teklif paketi hazırlayan sarı lacivertliler Payit’i 1 yıllığına kiralamak için Fransız kulübüne 2 milyon Euro önerdi.

EVİ BİLE TUTULDU

Marsilya yönetiminin bu teklife sıcak baktığı ve ayrılmayı kafasına koyun futbolcusuna kolaylık sağlayacağı öğrenildi. Fransız basınına da yansıyan transfer haberlerine göre yıldız oyuncu için İstanbul’da bir ev bile tutuldu. Beykoz’da tutulan villanın 1 yıllık kirası bile Fenerbahçe yönetimi tarafından peşin olarak ödendi ve transfer artık yalnızca formalite evraklarının doldurulmasına kaldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.