adplus-dvertising

Sarallar suç örgütüne yönelik operasyonda yeni detaylara ulaşıldı

Kamuoyunda ‘Sarallar’ olarak bilinen çıkar maksatlı organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 13 ilde gerçekleştirilen operasyonda yeni ayrıntılara ulaşıldı. İşadamı Erdal Acar’ın da gözaltına alındığı soruşturmaya ilişkin zanlılar hakkında yeni ek gözaltı süresi alınırken, bazı meşhur adların de ifade için emniyete çağırıldığı söylendi.
Takip et
Sarallar suç örgütüne yönelik operasyonda yeni detaylara ulaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz Mayıs aynın 28’inde suç çetelerine ilişkin yürütülen soruşturmada, kamuoyunda ‘Sarallar’ olarak bilinen çıkar maksatlı organize suç örgütüne yönelik İstanbul, Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, baskınlarda işadamı Erdal Acar’ın da aralarında olduğu 119 kişi “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alınmıştı.

Liderliğini firari şüpheli İlyas (Alaattin) S.’nin yaptığı çeteye yönelik yürütülen soruşturmaya dair yeni detaylara ulaşıldı. Zanlılar hakkında yeni ek gözaltı süresi alınırken, bazı meşhur adların de ifade için emniyete çağırıldığı söylendi. Önceki gün Organize Suçlarla Mücadele Şubesine ifade için çağırılan meşhur simalar arasında oyuncu Necati Şaşmaz, Erkan Petekkaya ile beraber spor yorumcusu Sinan Engin’in bulunduğu öğrenildi. İfadeye çağrılalar arasında şarkıcı Aylin Coşkun’un da olduğu, fakat Coşkun’un ifadeye vermeye emniyete henüz gelmediği öğrenildi.

İfadesi alınan Şaşmaz, Petekkaya ve spor yorumcusu Engin’in emniyetteki işlemlerinin sonrasında aynı gün ayrıldıkları aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.