adplus-dvertising

Sapanca gölünde 1 metreden fazla 14 kilo ağırlığında sazan balığı tutuldu!

Eskişehirli amatör balıkçılar, Sapanca gölünde 1 metre 10 santimetre uzunluğunda 14 kilogram ağırlığında sazan balığı tuttu. Büyük sevinç yaşayan balıkçılara oradan geçen bir vatandaş balığı kendisine satması yönünde teklifte bulundu.
Takip et
Sapanca gölünde 1 metreden fazla 14 kilo ağırlığında sazan balığı tutuldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amatör olta balıkçıları Berkan Buluşlu ve Mertcan Çora, Sakarya’daki Sapanca gölüne balık avlamak için gitti. Üç gün boyunca göl kenarında sazan avı için kamp yapan Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESBALDER) mensubu olan ikili, 1 metre 10 santimetre uzunluğunda ve 14 kilogram dev bir sazan yakaladı. Balıkçılar, dev sazan balığını yakaladıkları anları cep telefonları ile kayda aldı. Oldukça mutlu olan balıkçılar, hatıra fotoğrafı çekindikten sonra balığı doğal hayatına tekrar bıraktı.

”BALIĞI SATIN TEKLİFİ”

Öte yandan sazan balığının göle geri bırakılması sırasında oradan geçen bir vatandaş ‘Bu balığı bana satın’ diye teklifte bulundu. Balıkçılardan Mertcan Çora ise teklifi kabul etmeyip, “Avlanma amacımız yemek için değil. Balığı göle bırakalım ki sonra tekrar tutalım” şeklinde konuştu.

Sapanca gölünde 1 metreden fazla 14 kilo ağırlığında sazan balığı tutuldu!

”BALIĞIN BİZLERE YAŞATTIĞI MUTLULUK TARİF EDİLEMEZ”

Öte yandan tuttukları dev balık hakkında konuşan amatör olta balıkçısı Berkan Buluşlu, yakaladıkları anın çok özel olduğuna değindi. Yaşadıkları mutluluğun tarif edilmez olduğunu söyleyen Buluşlu, “Bizim için çok güzel bir anı oldu. Baştan sona balığı yakalamamız ve geri salmamız çok güzel ve özel duygular hissettirdi bize. Balığı yakalamaktan çok hayat alanına iade etmemiz bizi daha fazla mutlu etti. Böylesine güzel bir balığın bizlere yaşattığı mutluluk tarif edilemez. Bilinçli yapılan avcılığın bizlere ve ülkemize kazanım olduğunu unutmayalım. Bu güzellikteki bir balığı yakalayıp tekrar doğal hayat alanına bıraktığımız için çok mutluyuz. Umarım bu mutluluğu herkes yaşar” diye temennide bulundu.

Sapanca gölünde 1 metreden fazla 14 kilo ağırlığında sazan balığı tutuldu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.