adplus-dvertising

‘Santini Queens Of The Aegean Boostrace’ için geri sayım başladı

Türkiye’de düzenlenecek olan bisikletseverlerin efsanesi Santini Queens Of The Aegean Boostrace için geri sayım başladı. Bisiklet yarışlarının en zorlu etabı olarak gösterilen yarış 29 Mayıs’ta Marmaris’te gerçekleşecek.
Takip et
‘Santini Queens Of The Aegean Boostrace’ için geri sayım başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Telekom’un spora ve sporcuya desteği sürüyor. Bisiklet tutkunlarının heyecanla beklediği, bisiklet yarışlarının en zor etabı olarak gösterilen ve ismini Queen- Kraliçe’den alan ‘Santini Queens of The Aegean Boostrace’ Türkiye’de ilk defa Türk Telekom ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

‘Santini Queens Of The Aegean Boostrace’ için geri sayım başladı

Verilen bilgiye göre, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) kapsamına alınan ‘Santini Queens of The Aegean Boostrace’ 29 Mayıs’ta Marmaris ve Akyaka’da 12 ülkeden dünyaca meşhur bisikletçilerin de aralarında bulunduğu 300’ü aşkın yarışçıyı bir araya getirecek ve bölgenin farklı güzelliklerini dünyaya tanıtacak.

Zorlu iki etapta nefes kesecek yarış

‘Santini Queens of The Aegean’, Marmaris’in merkezinden başlayıp, destansı tırmanışlarında devam ederek Gökova üstünden Akyaka’da sona erecek. İki parkur olan yarışta sporcular 80 kilometrelik kısa yahut 145 kilometrelik uzun parkuru tamamlayacaklar. Kısa parkura katılanlar 80 kilometrelik kısa parkurun yalnızca 8,5 kilometresi olan Kıran Tırmanışı etabında yarışacaklar. Uzun parkura katılanlar ise önce 10 kilometrelik Sarnıç ve 8,5 kilometrelik Kıran tırmanışında yarışacak. Parkurun öbür kısımlarında ise yarışmacılar Marmaris’in tadını çıkararak sürüşe devam edecek.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirileceği söylenen etkinlikte yarış heyecanın yanı sıra tatil ve eğlence de bisikletseverleri bekliyor. Bisikletle dolu bir gün geçiren katılımcılar, muhteşem bir doğa içinde yarışı tamamladıktan sonra yoga seansları, dinlenme alanları, deniz kenarında müzik ve eğlence ile aynı zamanda güzel bir tatil deneyimi yaşayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.