adplus-dvertising

Sansasyonel eylem için Yunanistan’dan Türkiye’ye geçen PKK’lı teröristin ilk görüntülerine ulaşıldı

Yunanistan’ın Doğu Attika bölgesinde bulunan PKK kampı Lavrion’da sabotaj eğitimi aldıktan sonra sansasyonel eylem için Türkiye’ye gönderilen bölücü terör örgütü PKK/KCK mensubu “Kanıt” kod isimli Hüsamettin Tanrıkulu adlı terörist, İstanbul Terörle Mücadele Şubesinde sorguya alındı.
Takip et
Sansasyonel eylem için Yunanistan’dan Türkiye’ye geçen PKK’lı teröristin ilk görüntülerine ulaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalarda, Yunanistan’ın Doğu Attika bölgesinde PKK’lı teröristlerin eğitildiği Lavrion Kampı’nda sabotaj eğitimi aldıktan sonra yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yapan “Kanıt” kod isimli ve PKK/KCK’lı terörist Hüsamettin Tanrıkulu’nun İstanbul’da olduğu tespit edildi.

Güvenlik ve istihbarat birimlerince Esenyurt ilçesinde bir evde saklandığı belirlenen terörist, cumartesi günü söz konusu gerçekleştirilen operasyon ile yakalandı.

Yunanistan’da eğitim gördükten sonra örgüt talimatı ile Türkiye’deki büyükşehirlerde silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığındaki terörist, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesine getirildi. Üstünde dijital materyal ve çeşitli örgütsel dokümanlar ile yakalanan “Kanıt” kod isimli terörist Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul TEM Şubede çapraz sorguya alındı.

Terör örgütünce verilen talimatla eylemsel faaliyet konularında PKK/KCK ismine inisiyatif alarak sansasyonel özellikte eylem tasarlayan teröristin, sınır hattından illegal geçiş yaparak İstanbul’a geldiği ve burada saldırı hedefindeki bölgelerle alakalı keşif hazırlığı yaptığı öğrenildi. Büyükşehirlerde silahlı ve bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan PKK’lı teröristin ülke içerisindeki bağlantıları araştırılırken, eylemin niteliği ve hedefi hakkında daha çok detay verilmedi.

Sadık Kahraman

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.