Şanlıurfa’da Sağlık Çalışanlarının İzinleri İptal

Fırat’ın doğusunda yapılacak olan, olası bir operasyona karşı Sağlık Bakanlığı çalışma başlattı. İkinci bir emre kadar Şanlıurfa’da sağlıkçılara izin yok.

Sağlık Bakanlığı çalışmaları bağlamında İzmir, İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 11 ilden sağlık çalışanını sınırda görevlendirdi. Olayın merkezinde olan Şanlıurfa’da ise ikinci bir emre kadar doktorların ve sağlık çalışanlarının izinleri iptal edildi.

ABD ile Türkiye arasında ortak olarak Suriye’de güvenli bölge projesi için bakanlıklar seferber oldu. İlgi sınırda bulunan Şanlıurfa’ya çevrildi. Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa valiliğine gönderdiği yazıda sağlık çalışanlarının izinlerini iptal etti. BaksNews’te yer alan haberde, Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Ömer Melik konu ile ilgili bilgilendirme yaptı ve izinlerin valilik kararıyla iptal edildiğini aktardı.

HEKİMLER BİLGİLENDİRİLDİ

İzinlerin iptal edilmesi kararının hastanelerin başhekimlerine gönderildiğini de söyleyen Melik gerekçenin kendilerine açıklanmadığını ve izinlerin tarih verilmeden iptal edildiğini belirtti. Bu durumun Suriye’de hayata geçirilmesi planlanan güvenli bölge ile ilgili olduğunu düşündüklerini aktardı.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı ve Şanlıurfa Valiliği’nden henüz bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı