adplus-dvertising

Şanlıurfa’da bedava patates izdihamı ile ilgili sosyal mesafe soruşturması!

Şanlıurfa’da, çiftçinin elinde kalan patateslerin satın alınıp vatandaşa dağıtılması esnasında izdiham yaşandı. Bedava patates alabilmek için kuyruk oluşturan vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirdi.
Takip et
Şanlıurfa’da bedava patates izdihamı ile ilgili sosyal mesafe soruşturması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eyyubiye Mahallesi’nde dün, sokağa çıkma kısıtlama esnasında yapılan patates ve soğan dağıtımı izdihama yol açtı. Kısa sürede kamyonun etrafını saran mahalleli, patates çuvallarını almak için sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı. Meydana Gelen izdihamda birçok kişi birbirinin üstüne çıkarak çuvalları almak için yarıştı. O anlar, mahalleli tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenip, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin, sosyal medyada tepki toplamasının sonrasında dağıtımın yapıldığı Eyyübiye Kaymakamlığı’ndan açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, izdiham görüntülerine yol açan dağıtımla alakalı olarak inceleme başlatıldığı söylenerek şu şekilde dendi:

“Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 08.04.2021 tarihli ve 396932 sayılı yazısı ile üreticilerin elindeki arz fazlası patates ve kuru soğanların Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından satın alınarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ihtiyaç sahibi hanelere ücretsiz olarak dağıtılması işi kapsamında, ilçemize şuana kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12.000 aileye evlerinde teslim edilerek problemsiz biçimde dağıtılmıştır. Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört TIR malzemenin üçü gene sorunsuz biçimde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son TIR’daki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık sebebiyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Konu hakkında görevli personel ile ilgili lüzumlu inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi biçiminde dağıtımı, büyük özen ve dikkatle devam edecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.