SANKON’dan 20 Bin Gence İş İmkanı

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu, hükümetin başlattığı istihdam seferberliğine destek vererek, 2020 yılı içinde 20 bin gece istihdam sağlanacağını açıkladı.

SANKON, yaptığı açıklamayla, üye şirketlerinin aracılığıyla 20 bin gence iş imkanı sağlanacağını duyurdu. Hükümetin başlattığı istihdam seferberliği kapsamında önümüzdeki yıl, SANKON’a bağlı üye şirketler 20 bin genci işe alacak.

SANKON Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Hükümetimizin başlatmış olduğu istihdam projesini çok önemsiyoruz ve destekliyoruz. İstihdam projesi için gerekli alt yapı çalışmalarımız şimdiden başlamıştır. İlgili komisyon oluşturmuştur. Bu konuda ticaret ve sanayi odaları, borsalar, ekonomik sivil toplum kuruluşlar ile iş birliği içinde olacağız” ifadeleri kullanıldı.

“BÜYÜK BİR KARARLILIKLA…”

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu da bir açıklama yaptı ve “Ulusal ve uluslararası kamu yararına yapılacak olan sosyal sorumluluk projelerini çok önemsiyoruz. Bu ve benzer projeleri büyük bir kararlıkla projelendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı