Şanışer: Devrimcilerden Yemediğim Laf Kalmamış

Geçtiğimiz günlerde 20 sanatçının bir araya gelerek yaptığı ‘Susamam’ şarkısı gündemden düşmedi. Yayınlandığı ilk günde milyonlarca kişi tarafından izlenen ve paylaşılan şarkı eleştirilere de maruz kaldı. Yapılan eleştirilere Şanışer sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve tüm Türkiye tarafından konuşulan ‘Susamam’ şarkısının yankıları devam ediyor. İlk günden bu yana birçok kişi tarafından sevilen ve ülke gündemine dair konuların ele alındığı şarkı eleştirilerden de nasibini aldı.

Daha önce farklı düşünceden insanların bu şarkıda olmasını istediğini belirten Şanışer, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “20 farklı düşünceden insanla yaptığım bir şarkıda arkadaşlarımı zan altında bırakmamak adına biraz hafif konuştum diye yemediğim laf kalmamış devrimcilerden. Bu benim ilk şarkım değil; ben yıllardır aynı şeyleri söylüyor ve yazıyorum. Karşısında durduğum zihniyet bellidir.” dedi.

Yapılan bireysel açıklamalara da değinin sanatçı, “Türk milliyetçisinden dindara kadar her kesimden müzisyeni ortak dertler çevresinde buluşturmaya çalıştım. Maalesef sonrasında bireysel yapılan talihsiz açıklamalar beni de üzdü. Şimdi orta yolcu, tatlı sucu, şarkıda bahsedilen “Beyaz Türk” olarak yaftaladığınızda ben kırılırım, üzülürüm arkadaşlar. Bunu yapmayın rica ediyorum. Bütünleştirici bir iş yapmaya çalışmış ve kendisi kadar bu şarkıda öyle ya da böyle emeği olan insanların hassasiyetlerini korumaya çalışan birine söylenecek laflar bunlar olmamalı.” ifadelerini kullandı.

Şanışer: Devrimcilerden Yemediğim Laf Kalmamış

Şanışer: Devrimcilerden Yemediğim Laf Kalmamış

ŞANIŞER KİMDİR? GERÇEK ADI NE?

1987 yılında dünyaya gelen ve aslen İzmirli olan Şanışer’in gerçek adı Sarp Palaur. İlköğretim ve Ortaokul eğitimlerini İstanbul’da alan sanatçı 2005 yılında Antalya’ya yerleşti. Otuzuncu Gün, Açık ve Net, LUDOVICO II isimli albümleri yaptı.

Sanışer ismini de daha önce sorulan bir soru üzerine cevaplayan Sarp Palaur, “15 yaşında aldığım bir karar o. O dönem böyle eski Türkçe, Farsça isimler çok modaydı. Sagopa Kajmer etkisi sanırım.Ben de Şanışer’i buldum kendime. Ama ismimden memnunum. Ya bana uydu, ya ismimden ötürü kariyerim böyle gelişti. Hangisi oldu bilmiyorum ama sonuçta şanıma yaraşır bir isim oldu.” ifadesini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı