adplus-dvertising

Şanghay IKEA mağazasında, COVID temaslı müşteri kaosa neden oldu

Çin’in Şanghay kentinde bulunan IKEA mağazasında bir kişinin Covid-19 hastası ile temaslı olduğunun öğrenilmesiyle, müşterilerin mağazada dışına çıkmasına izin verilmemesi neticesi kaosa neden oldu.
Takip et
Şanghay IKEA mağazasında, COVID temaslı müşteri kaosa neden oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin’in Şanghay kentinin Xuhui bölgesindeki IKEA mağazasında, bir kişinin Covid-19 hastası ile temaslı olduğu öğrenilmesinin sonrasında tansiyon yükseldi. Güvenlik kuvvetleri, ziyaretçilerin Covid-19 temaslı kişiyle aynı ortamda bulundukları gerekçesiyle dışarı çıkmalarına izin vermedi. Panik içindeki müşterilerin, görevlilerin kapattığı kapılara koşması kaosa neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüde ise, kapıları kapatmaya çalışan IKEA mağaza görevlilerinin başarılı olamadığı ve insanların kaçtıkları görüldü.

Şanghay Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı Zhao Dandan yaptığı açıklamada, IKEA mağazasının kapatılması kararının mağazadaki 6 yaşındaki bir çocuğun Covid-19 hastası bir kişiyle yakın temasta bulunduğunun öğrenilmesi neticesi alındığını duyurdu. Zhao, IKEA mağazasında bulunanların 2 gün karantinaya alınması ve 5 gün boyunca sağlık takibi yapılması gerektiğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.