adplus-dvertising

Sandıklar kuruldu, yeni Yusufeli’nin mahalle ve caddelerine isim aranıyor

Yusufeli Barajı sonrası sular altında kalacak olan Artvin’in Yusuf ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde çalışmalar devam ediyor. Yusufeli Belediye Başkanlığı yeni yerleşim yerinde bulunan mahalle ve caddelerin adlarını vatandaşların önerileriyle belirlemek için kent meydanına sandık kurdu.
Takip et
Sandıklar kuruldu, yeni Yusufeli’nin mahalle ve caddelerine isim aranıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Artvin’de Çoruh Nehri üstünde yapımı devam eden Yusufeli Barajı sebebiyle sular altında kalacak olan ilçenin taşınacağı yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor. Temelden 275 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak Yusufeli Barajında su tutma işlemiyle sular altında kalacak olan ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim yerinin tamamlanması planlanıyor.

Sandıklar kuruldu, yeni Yusufeli’nin mahalle ve caddelerine isim aranıyor

150 senelik tarihine sahip Yusufeli ilçesinin 6 defa yerleşim yeri değiştirilirken, 7. defa taşınmaya hazırlanıyor.
Yusufeli Belediye Başkanlığı resmi internet sitesinden ve farklı duyurularla yeni ilçede yapılan mahallelere isim arıyor. Yusufeli Belediye Başkanlığı yeni yerleşim yerinde bulunan mahalle ve caddelerin adlarını vatandaşların önerileriyle belirlemek için kent meydanına sandık kurarken, ilçe halkı istedikleri cadde ve mahalle isimleri ile alakalı sandığa önerilerini yazıp atıyor.

Sandıklar kuruldu, yeni Yusufeli’nin mahalle ve caddelerine isim aranıyor

Yeni ilçede Merkez Mahallesi, Hamzet Mahallesi, Ahlat Mahallesi, Sancak Mahallesi, Vecanget Mahallesi, Çakaloğlu Mahallesi, Livane Mahallesi, Kananet Mahallesi, Çoruh Mahallesi, Kazahora Mahallesi, Kaçkar Mahallesi adları ön plana çıkarken, hangi bölgeye hangi isim verileceği oylama ardından belli olacak.
Konuyla alakalı bilgi veren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin “Belediye Meclisi’ne sunmak üzere, yeni ilçe merkezimizdeki mahalle ve cadde adlarını vatandaşların önerileri üstünden değerlendirilerek bir anket çalışması yapıyoruz. Hem sosyal medya üstünden hem de şehir merkezine kurmuş olduğumuz sandık üstünden hemşerilerimizin isteklerini alacağız. Buradan çıkan neticeleri meclisimize sunup en yüksek beğeni alan mahalle adların ve cadde adlarını yeni ilçemize koymuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.