Sanatın gücü! Piyanist Gülsin Onay, koronavirüs nedeniyle konserlerini Twitter’a taşıdı, 860 bin kişi izledi

Dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay, koronavirüs sebebiyle evlerinde kalan takipçilerine moral vermek için twitter hesabından canlı yayında resital yaptı.

Yeni tip koronavirüs dolayısıyla alınan önlemler çerçevesinde yurt dışındaki konserleri iptal olan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın, dün akşam gerçekleştirdiği Twitter konseri 24 saatten kısa sürede, 860 bin kişi tarafından izlendi.


Çin’de oraya çıkan koronavirüs Türkiye dahil bütün Avrupa’ya yayılmasının ardından tedbir amaçlı birçok etkinlik iptal edildi. Salgın nedeniyle mart ve nisan aylarında iptal olan piyanist Gülsin Onay da konserlerini sanal ortama taşıdı.

İlk Twitter canlı yayın konserini gerçekleştiren Onay, “Bu kez konser salonunda değil evimde ağırlıyorum sizleri. Yarın iptal edilmiş olan Polonya’da vermem planlanan konserde programda yer alan Chopin Andante Sipanato et Grande Polonaise ile başlıyorum konsere” diye yazdı.

Canlı yayın sırasında 2 bin kişinin izlediği online konseri, yayın bittikten sonra ise toplamda 860 bin kişi izledi.

Onay’ın, mart ve nisanda yapılması planlanan İstanbul, Polonya, Almanya, Ankara, İzmir olmak üzere toplam 3 ülkedeki 11 konseri koronavirüs nedeniyle iptal edilmişti.


Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı