Samsung mobil fotoğrafçılık için yeni sensörler geliştirdi

Samsung mobil fotoğrafçılık deneyimini zirveye çıkaracak yeni sensörlerini tanıttı. Patenti de alınan kamera sensörleri sayesinde gece çekimi, HDR desteği ve 480 FPS’de video HD kaydı mümkün bir hale gelecek.


Samsung mobil fotoğrafçılık için yeni sensörler geliştirdi

Samsung yetkililerinin yeni duyurduğu sensörler ile mobil fotoğrafçılık dünyasında çok ciddi gelişmeler yaşanacağını bu haberimizde siz okuyucularımıza açıklıyoruz. Dünya üzerinde şuanda mobil fotoğrafçılık anlamında çok ciddi sensörlere ve fotoğraf kalitesine sahip olan telefon, Huawei’nin üretmiş olduğu P30 Pro modelidir. Akıllı telefon satışlarında büyük katkı sağlayan mobil fotoğrafçılık deneyimi, Samsung’un yeni ürettiği ve patentini aldığı sensörler ile artık bambaşka bir hal alacak.

İKİ YENİ SENSÖR DUYURULDU

Güney Kore’de doğan ve dünyaya halen doğduğu yerden ihracat yapan Samsung, daha iyi bir fotoğraf deneyimi için iki yeni sensörünün patentini aldı ve sensörleri kamuoyuna tanıttı. 8 megapiksellik ISOCELL Bright GM2 ve 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1 ismini taşıyan bu sensörlerin çok büyük özellikleri var. Bu sensörlerin özellikleri arasında gece fotoğraf çekme yada düşük ışıkta fotoğraf çekme gibi özellikleri var. Üstelik bu sensörler birlikte ve doğru ışık altında kullanıldığında 64 MP’lik kamera deneyimini kullanıcısına hissettirecek.

HDR DESTEĞİ GELDİ

Birçok markada ve aynı zamanda Samsung’un ürettiği eski telefonlarda olan HDR desteği artık çok daha farklı bir hal aldı. Yeni sensör ile birlikte 48 MP’lik HDR desteği artık Samsung marka akıllı telefonlarda  hazır olarak gelecek. Gerçek zamanlı yüksek dinamik HDR desteği sunacak olan sensör sayesinde videolarda da HDR desteği mümkün bir hale gelecek. Bu HDR desteğinin düşük ışıklarda düşük çözünürlükte, yüksek ışık deneyiminde ise yüksek çözünürlüklü fotoğraf deneyimi sunacağı açıklandı. Samsung, çekilen düşük ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların her ikisinin de net olacağını söyledi.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

P30 Pro’nun bütün başarısını özel üretim sensörlere bağlı!

P30 Pro’nun bütün başarısını özel üretim sensörlere bağlı!

Huawei P30 Pro'nun en büyük başarısı olan kamerasının sırrı ortaya çıkıyor. Fotoğraf çekerken ışığı kendisi ayarlayan ve 50X yakınlaştırma yapabilen telefonunun başarısı SONY üretimi sensörlerde yatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.