Samsung, Katlanabilir Telefonunu Düzeltti!

Koreli teknoloji şirketi, çığır açan cihazı Galaxy Fold’un problemlerini çözdüğünü açıkladı.

Koreli firma, inceleme birimlerinin sadece birkaç günlük aktif kullanımının ardından, telefonun başarısız olduğunu bildirilen raporları takiben cihazı düzelttiğini açıkladı. Açıklamaya göre Samsung, sorunu çözmek için iki aydan fazla bir süre tasarımsal çalışmalar yürüttü ve sorunu çözdü. Cihazın çıkış tarihi ise şimdilik yaz sonrasına kalmış gibi görünüyor.

Cihazın temel probleminin, benzersiz katlama ekranındaki koruyucu filmler olduğu belirtiliyordu. Birçok telefon ilk satın alındığı zaman koruyucu filmlerle birlikte geliyor. Kullanıcıların ise bu koruyucu filmleri ya da ekran koruyucularını çıkarmaları yaygın olan davranış olarak görülüyor. Fakat, Galaxy Fold’larda bu durum biraz daha farklı. Galaxy Fold’un ekran koruyucu filmi telefonun en önemli parçalarından birisi.

ÇIKIŞ TARİHİ HALEN BELLİ DEĞİL

Kaynaklara göre Samsung, yeni ekran filmini, tüm ekranı kaplayacak ve ekran etrafındaki çerçevelerin altından geçirip, elle çıkarmayı imkansız hale getirerek genişletiyor. Yine de, açıklanan tüm bu zorunlu değişikliklere rağmen Koreli teknoloji devi, Galaxy Fold için net bir yayın tarihi belirleyemiyor. Bazı kaynaklara göre şirket, Galaxy Note 10’un lansmanına kadar da herhangi bir tarih belirtemeyecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı