Samsun’da Suriyeli Suriyeliyi Dolandırdı

Daire almak için yanında getirdiği 100 bin lirayı bankaya yatırmak isteyen Suriyeli mağdur, bir tercüman tuttu. Ancak 25 yaşındaki Suriyeli tercüman paranın 10 bin lirasını kendi hesabına yatırdı.

Samsun’da Suriyeli bir kişi, bankaya yüklü miktarda para yatırmak istedi. Bunun için yine Suriyeli olan bir tercüman tutan göçmen, 10 bin lira dolandırıldı.

10 LİRAYI KENDİ HESABINA YATIRDI

Olay ilk adım ilçesi Kale mahallesinde yaşandı. Suriye uyruklu göçmen ülkesinden Samsun’a geldi ve burada bir daire satın almak istedi. Bunun için yüklü miktarda parayı bankaya yatırmak isteyen Suriyeli, kendisini gibi Suriyeli olan kadın bir tercüman tuttu. Ancak 25 yaşındaki tercüman kadın paranın 10 bin lirasını müşterisinin yerine kendi banka hesabına yatırdı. Hesabına 100 bin lira yerine 90 bin lira yattığını gören Suriyeli hemen polise koştu.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Kısa sürede kimliği belirlenen Suriyeli tercüman saklandığı evde kıskıvrak yakalandı. Tercüman kadın dolandırıcılık suçundan cezaevine gönderilirken hesabına yatırdığı 10 bin lira da mağdur Suriyeliye iade edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı