Samsun’da gökyüzünde uçan cisim UFO paniği yarattı!

Samsun’da bir vatandaş gökte düz bir çizgide yükselen cismi UFO sanınca cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Uzmanlardan açıklama geldi.
Takip et
Samsun’da gökyüzünde uçan cisim UFO paniği yarattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Samsun’da Ali Doğan (48) adlı bir vatandaş İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi’nde bulunan evinin çatısında otururken, gökyüzünde bir cisim fark etti. Cismin UFO olabileceğini düşünen Doğan, hemen çocuğunu çağırarak o dakikaları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı.

“GÖKYÜZÜNDEKİ CİSİM UFO’YA BENZİYORDU”

Gökyüzündeki cismin UFO’ya benzediğini ifade eden Ali Doğan, “Evin terasında Samsun manzarasını seyrediyordum. Birden uzaktan bir cismin yükseldiğini gördüm. Telefon yanımda olduğu için hemen kaydetmeye başladım. UFO’ya da benziyordu. Meteorolojinin balonu olabilir mi bilmiyorum. Balon değildi diyerek gözlemledim. Can simidi gibi ortası boştu. Zaman zaman da parlıyordu. Kendinden dolayı mı yoksa güneş vurduğu için mi parlıyor bilemedim. Gök cismi elips bir çizgi çizerek, güneye doğru gitti. Yükselmeye başlayınca da nereye gittiğini takip edemedim. Yaklaşık 7 dakika gözlemledim. Ben de tesadüfen gördüm. Çocuğumu çağırdım, o da benimle birlikte gök cismini takip etti” şeklinde konuştu.

“YÜZDE 99 ORANINDA METEOROLOJİ BALONU”

Vatandaş tarafından çekilen görüntüyü inceleyen Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Astronomi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi uzmanları gökyüzünde düz bir hizada yükselen cismin yüzde 99 oranında meteorolojinin hava tahmin balonu olduğunu söylediler.

Samsun’da bulunan Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğü tarafından günde 2 defa bütün dünya ile aynı saatte meteoroloji hava tahmin balonu gökyüzüne bırakılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.