adplus-dvertising

Samsun’da göçmen kaçakçılığı operasyonu: Yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı

Samsun’da polisin düzenlediği “göçmen kaçakçılığı” operasyonunda yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı.
Takip et
Samsun’da göçmen kaçakçılığı operasyonu: Yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti suçları ile mücadele çerçevesinde yaptıkları takip ve çalışmalar doğrultusunda yabancı uyruklu Zafaruddin D.’nin bankalar üstünden yüklü miktarlarda para transferleri gerçekleştirdiğini tespit etti.

Samsun’da göçmen kaçakçılığı operasyonu: Yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı

Söz konusu para transferlerinin yurt dışından Türkiye’ye düzenlenen bir organizasyon çerçevesinde göçmen kaçakçılığı suçu yahut herhangi bir kayıt dışı faaliyetlerle alakalı havale benzeri yeraltı para transfer aracılığı faaliyetlerinin içerisinde olduklarını değerlendiren ekipler, bu yönde şahsın 2016 senesinde ülkemize girdiği tarihte göz önünde bulundurularak 2022 tarihine kadar banka hesap hareketlerini araştırmaya aldı. Yapılan araştırmada bahse konu hesap hareketleri göçmen kaçakçılığı suçundan hakkında adli işlem yapılan birçok şahısla şüpheli şahsın para transferi gerçekleştiği, hesaplarda şüpheli işlem hareketlerinin olduğu belirlendi.

Olaya ilişkin çalışmalarda söz konusu yabancı uyruklu şahsın Bursa’da olduğu belirlendi. Samsun polisinin bu yönde Bursa Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile yaptıkları koordineli çalışmalar sonucunda Zafaruddin D. (27) ve beraberinde bulunan Sayed Ismaeıl F.’yi (32) yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan ev aramasında 198 bin TL nakit para ve çeşitli dekontlarla beraber dijital materyallere araştırılmak üzere el konuldu. Gözaltına alınan yabancı uyruklu Zafaruddin D. ve Sayed Ismaeıl F. Samsun’a getirilerek sorgulanmalarının sonrasında bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.