adplus-dvertising

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

Şile Spor Akademisi Fitness Salonu, dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp ile Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’nın katılımıyla açıldı.
Takip et
Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’un Şile ilçesinde faaliyetini sürdüren Şile Spor Akademisi 3 bin sporcuya hizmet verirken, bünyesine kazandırdığı fitness salonu ile gençlerin spor yapma alanını genişletiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ev sahipliğinde, Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara, Grekoromen Güreş Milli Takımı Antrenörü Cenk İldem, eski güreşçi Fatih Koyuncu, Şile Spor Akademisi Koordinatörü Mecit Yıldırım açılış öncesi söyleşiye katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının sonrasında konuşmalara geçildi.

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

İlhan Ocaklı: “Ailelerin mutluluğu bizleri mutlu ediyor”

Söyleşide ilk konuşmayı yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, törene katılan sporculara teşekkür ederek, “Ay-yıldızın sizler sayesinde her seferinde göndere çekildiğinde inanılmaz bir mutluluk yaşıyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan değerli kardeşlerime Şile ismine, ilçemiz ismine, bizlerle bulundukları için öte yandan teşekkür ediyorum. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz fitness salonunda hocalarımız birbirleriyle destek halindeler. Ortalama 40 adet hocamız var. 23 branşta faaliyet gösteriyorlar. 3 bine yakın evladımız burada eğitim görüyor. Özellikle ailelerimiz, evlatlarının eğitiminde ve gelişiminde yarar sağladıkları için mutlu olduklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Bir söz verdik, aynı hassasiyetle bu tür sportif faaliyetleri ve etkinlikler elimizden geldikçe destekliyoruz. Deniz ve orman bir tarafta, bu kadar doğal güzellikler içerisinde spor yapabilmenin güzelliği var. yokluklar içerisinde, zorluklar içerisinde bu memleket dünya şampiyonları çıkarttı. Bu olanaklar sayesinde inanıyorum ki, kimse sırtımızı yere getiremeyecek” şeklinde konuştu.

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

Cenk İldem: “Akademiden iyi sporcular çıkacağına inanıyorum”

Şile ilçesinde spora dair güzel işler yapıldığına dikkat çeken Güreş Milli Takımı Antrenörü Cenk İldem, “Sporculuk kariyerimde Şile’ye geldiğimizde bu şekilde bir tesise ihtiyacımız vardı. O ihtiyaç da ortadan kalkmış oldu. Yağlı güreşler konusunda Şile bayağı söz sahibi. Bu yıl de daha güzel olacak. Spor ismine çok güzel işler yapılıyor. Sporcuların profesyonel insanlarla tanışması, profesyonel spora yönlendirmesi konusunda çok etki ediyor. Bu tesislerden çok yararlar sağlanacak. Akademiden iyi sporcular çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Rıza Kayaalp: “Yeter ki gençliğimizi iyi kullanalım”

Grekoromen güreşte 4 defa dünya, 11 defa Avrupa şampiyonluğu yaşayan Rıza Kayaalp, gençlere yapılan yatırımlara vurgu yaparak düşüncelerini aktardı. Kayaalp, “Sporda kısa vadede hiçbir şey olmuyor, tüm her şeyi uzun vadede düşünmek gerekiyor. Gençliğimize uzun vadede yatırım yapmanın gerektiğini düşünüyorum. Güzel programlı biçimde bu yapılırsa Şile’den ülkemize madalya kazandıracak sporcuların çıkacağına inanıyorum. Yeter ki biz gençliğimizi iyi kullanalım. Onlara iyi yatırım yapalım, sonucunu da alabileceğimize inanıyorum. Neticede biz de bu yollardan geçtik. Esasında benim hiçbir olanağım yoktu. Köyde doğup büyüyen biri olarak, sıfır olanağım vardı. Ara Sıra bana soranlara söylüyorum, benim hiçbir olanağım yoktu diyorum. Devletimiz var olsun, onun açmış olduğu Güreş Eğitim Merkezi sayesinde 2000 senesinde oraya girerek seçmeleri kazandım. Eğer buradaki kardeşlerimize bir olanak sunulmuşsa onları çalıştıracak antrenörler varsa, artık iş onlara kalmıştır. Bunu en iyi biçimde değerlendirip hem sağlığı için hem ülkesini temsil etmek için düzenli spor yaparak başarıya ulaşabilirler” dedi.

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

Recep Kara: “Spor, eğitime kesinlikle engel değil”

Söyleşide konuşma yapan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara da ailelere çağrıda bulunarak şunları belirtti:
“Geçen yıl pandemide gelmiştim buraya. Her şey yasak iken başkanımız Şile’de yaz spor etkinlikleri yaptı. Riskli de olsa göze alarak yapıldı, teşekkür ediyorum. Güzel bir atmosferdi. Bugün de burada, sahilde çok güzel tesisler var. Burada artık Şilelilere iş düşüyor. Denizimiz burada, doğamız burada, açık-kapalı spor tesislerimiz burada, spor yapalım. Kendine güvenen, sosyalleşmek isteyen ne kadar gencimiz varsa, lütfen spora gelin. Anne ve babalara sesleniyorum, lütfen çocuklarınızı buradaki hocalarımıza teslim edin. Sporla büyüsünler, sporla gelişsinler, sporu bir hayat şekli haline getirsinler. Çünkü bizim kendine güvenen, zinde, kaliteli gençlere ihtiyacımız var. Kaliteli insanlara, kaliteli nesle ihtiyacımız var. Devletimizin çok güzel olanakları var. Ben yüksek lisans mezunuyum, inşallah ağustos ayında doktoraya başlayacağım. Spor, eğitime kesinlikle mani değil. 8 yaşında spora başladım, 32 senedir spor yapıyorum. Aktif sporculuk yaşamım devam ediyor. Devletimizin o kadar olanağı var ki, yeter ki çocuk spor yapsın, başarılı olsun. 52 adet vakıf üniversitesinde, istediği bölüme taban puandan giriyor. Bu çok güzel bir olanak.”

Şampiyonların katıldığı tesis törenle açıldı

Eski güreşçi Fatih Koyuncu ise, bu tesislerde yetişen sporcuların Şile’nin adının duyulmasında mühim rol oynayacağına değinerek, “Buradaki hedef yalnızca insanlar spor yapsın değil, ileriye yönelik milli sporcular yetiştirelim. İlçemizin adını duyursun, bir bayrak gibi taşısın. Maksat buydu. Bunun yanında ekstradan fitness salonu yapıldı. Burada öbür yaş gruplarına antrenman yapabilecekleri ortamlar sağlandı. Bunlar için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mecit Yıldırım: “Lütfen çocuklarınızı bu güvenli ortama bırakın”

Şile Spor Akademisinde 23 branşta eğitim verildiğini belirten Akademi Koordinatörü Mecit Yıldırım ise konuşmasında, “Başkanımız bu tesislerin yapımında çocuklar için ne istiyorsak yapmamızı belirtti. Başladığımızda bu kadar beklemiyordum. Allah razı olsun, bugün 3 bine yakın sporcu; bugün Üsküdar’dan, Kadıköy’den, Sultanbeyli’den aileler Şile’ye spor akademisine çocuklarını getiriyor. 23 branş için her şey var. Malzemelerine dahil her şey var. Aileler olarak lütfen çocuklarınızı bu güvenli ortama bırakın, gerisine biz sahip çıkalım” cümlelerine yer verdi.

Söyleşinin sonrasında milli güreşçi Rıza Kayaalp ve antrenör Cenk İldem, Belediye Başkanı Ocaklı’ya milli takım forması hediye etti. Başkan Ocaklı da söyleşiye katılanlara Şile’ye özgü hediyeler takdim etti. Şile protokolünün de katılımıyla fitness salonu kurdele kesilerek açıldı. Sporcular ve protokol daha sonra faaliyete geçen spor salonunu gezerek bilgiler aldı. Rıza Kayaalp ve Recep Kara, Şileli vatandaşların yoğun alakasıyla karşılaşırken, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.