Şampiyon Yarış Atını Paramparça Ettiler

Daha önce katıldığı birçok yarışta birincilik ipini göğüsleyen at, gözü dönmüş caniler tarafından paramparça edildi.
Şampiyon Yarış Atını Paramparça Ettiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir süre önce Harun Ak’a ait çiftlikten kaçan ‘Çağrıbey’ isimli yarış atı, ormanlık alanda gözü dönmüş caniler tarafından öldürülerek parçalarına ayrıldı. Daha önce birçok birinciliği olan atın, parçalandıktan sonra etlerinin de çalındığı belirlendi.

Son dönemlerde hayvana şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi. Çerkezköy’de bakıldığı çiftlikten kaçan yarış atı, sahibi tarafından uzun süre aranmasına rağmen bulunamadı. Üç yıl önce emekliye ayrılan atından umudu kesen çiftlik sahibi, bölgede koyun otlatan çobanlardan gelen bir telefon üzerine ormanlık alana koştu. Çalıların arasında parçalarına ayrılmış ve etleri alınmış cesedi inceleyen Harun Ak, atın günlerdir aradığı ‘Çağrıbey’ isimli yarış atı olduğunu tespit etti.

BÖLGEDE YAŞAYAN İNSANLAR ENDİŞELİ

Daha önce katıldığı birçok yarışta birincilik kazanan atını parçalanmış halde bulan Harun Ak, neye uğradığını şaşırdı. Daha önce bölgelerinde böyle bir olaya tanıklık etmediğini belirten Ak, emekliliğin tadını çıkartan atına bunu yapanların kısa zamanda bulunmasını istedi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatan ekipler, hırsız ya da hırsızların izini sürüyor. Civarda yaşayan vatandaşlar da atın etinin kendilerine yedirilmesinden büyük endişe duyuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.