Samir Balakıshıyev ceza aldı mı? Samir Balakıshıyev kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yaptığı çirkin paylaşımlarla tepki çeken Samir Balakıshıyev sosyal medyanın gündeminde. Paylaşımları ve söylemleri sebebiyle büyük tepki çeken Samir Balakıshıyev nereli sorusu da araştırılıyor. TikTok'ta 2 kişinin gerçekleştirdiği canlı yayında 'Hacer' isimli kişiye tehditler savuran Samir herkesin dikkatini çekti ve ceza aldı mı merak ediliyor.
Takip et
Samir Balakıshıyev ceza aldı mı? Samir Balakıshıyev kimdir, nereli, kaç yaşında?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TikTok’ta 2 kişinin gerçekleştirdiği canlı yayında ‘Hacer’ isimli kişiye ‘sonu Özgecan gibi olacak’ şeklinde tehditler savuran Samır Balakıshıyev’in 5 yıla kadar hapsi istendi.

Samır Balakıshıyev sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın sırasında Hacer isimli bir kadını tehdit etmeye başlamış ve “Bu bayrak bana kaim olsun, onu bulup Allah’ın üzerine yemin ederim, Kuran-ı Kerim üzerine yemin ederim ailesinin önünde onu yakacağım. Polise kadar gidin kafasını kesmezsem adam değilim” ifadelerini kullanmıştı.

Samir Balakıshıyev ceza aldı mı? Samir Balakıshıyev kimdir, nereli, kaç yaşında?

Samir Balakıshıyev kimdir, nereli, kaç yaşında?

Elindeki kılıcı gösteren 21 yaşındaki Samır Balakıshıyev, Hacer isimli kişiye sonunun 2015 yılında Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan gibi olacağını söylemişti. Tepki çeken görüntülerin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Azerbaycan uyruklu Samır Balakıshıyev hakkında soruşturma başlattı. Fatih’te gözaltına alınan Balakıshıyev, ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Samır Balakıshıyev hakkında yürütülen soruşturma önceki günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Balakıshıyev’in ifadesine de yer verildi. Balakıshıyev ifadesinde olay günü ismini bilmediği bir erkek kullanıcı ile kurgusal bir yayın yapmak için anlaştıklarını söyledi.

“Birbirimizden özür diledik”

Yayın sırasında Hacer isimli kişinin hakaret içerikli yorum yaptığını söyleyen Balakıshıyev, bu yüzden suçlamaya konu sözleri söylediğini belirtti. Videoda gösterdiği kılıcı ise daha önce tarihi dizilerde figüranlık yaptığı için satın aldığını söyleyen Balakıshıyev, Hacer isimli kişiyle de birbirlerinden özür dilediklerini söyledi. Hazırlanan iddianamede sanık Balakıshıyev hakkında, “silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Ayrıca Hacer isimli kullanıcının İzmir’de yaşayan 21 yaşındaki Hacer K. olduğu tespit edildi. Hacer K. iddianamede mağdur sıfatıyla yer aldı.

Samir Balakıshıyev ceza aldı mı? Samir Balakıshıyev kimdir, nereli, kaç yaşında?

Samir Balakıshıyev ceza aldı mı?

Sosyal medya üzerinden bir kadını “Sonun Özgecan gibi olacak” diyerek ölümle tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanan Azerbaycan uyruklu Samir Balakıshıyev hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Sosyal medyada bir kadını “Sonun Özgecan gibi olacak” diyerek ölümle tehdit eden Samir Balakıshıyev hakkında 5 yıla kadar hapis istendi, sosyal medyadan gösterdiği kılıç da silahtan sayıldı.

Balakıshıyev’in “Silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi istenirken, sosyal medyadan gösterdiği kılıç da silahtan sayıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Samir Balakıshıyev’in 13 Şubat’ta sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında, mağdur Hacer K.’yı ölümle tehdit ettiği ayrıntılı olarak anlatıldı. “Özgecan Aslan gibi olacak onun sonu”, “O şimdiden ölmüştür” dediği belirtilen şüphelinin evinde el konulan ve silahtan sayılan kılıcı gösterip “Bunu ona sokacağım” diyerek silahla tehditte bulunduğu da belirtildi.

Sanığın savunmasında, olay tarihinde gerçek ismini bilmediği esmer isimli erkek kullanıcı ile takipçi artırmak amacıyla kurgusal olarak yayın yapmak hususunda anlaştıklarını, yayın sırasında Hacer’in hakaret içerikli yorumu üzerine mağdur Hacer K.’ya karşı videodaki tehdit içerikli sözleri kullandığını” söylediği ifade edildi. Samir Balakıshıyev’in videoda gösterdiği kılıcı ise daha önce bazı tarih dizilerinde figüranlık yaptığı için satın aldığını, Hacer K. ile birbirlerinden karşılıklı olarak özür dilediklerini söylediği de iddianamede yer aldı. İddianamede, Samir Balakıshıyev’in “Silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi talep edildi. Sanık Samir Balakıshıyev, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Özgecan Aslan, Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te bindiği minibüsün şoförü tarafından vahşice katledilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.