SALT’ın ‘Evde’ Perşembe Sineması: Underground Fragrance

SALT’ın Perşembe Sineması, sokak kültürünün günümüz dünyasının normal anlayışını nasıl altüst ettiğini anlatan bir filmle daha sinemaseverlerin karşısında…

SALT’ın Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması’nın “Evde” gösterimlerinin dördüncü filmi Underground Fragrance (Yeraltı Esansı) 15 Ekim 19.00’dan 18 Ekim 23.59’a kadar saltonline.org’da çevrimiçi olarak izlenebilir.

Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açık ve ücretsizdir.

UNDERGROUND FRAGRANCE

Çin’in güneyinden Pekin’e göçen Yong Le, çevreden topladığı eski ev eşyasını satarak geçimini sağlar. Soğuk Savaş döneminden kalma bir yeraltı sığınağında yoksul bir hayat süren genç adam, bir iş kazası sonucu geçici olarak görme yetisini kaybeder. Sığınağın labirenti andıran koridorlarında bir ip yardımıyla yolunu bulmaya çalışırken Xiao Yun ile tanışır. Yong Le gibi göçmen olan genç kadın, artık gece kulüplerinde çalışmamak için saygın bir işe girme hayalleri kurmaktadır. Yerin üstündeyse, yıkılmak üzere olan evi karşılığında makul bir tazminat alabilme mücadelesi veren Lao Jin’in sağlığı da, birikimi de hızla tükenmektedir. Çaresiz ihtiyarın tek umudu, Yong Le’nin mobilyasını iyi bir fiyata satmasıdır.

Kaynak: Haber Global

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı