adplus-dvertising

Sally 1 yıldır kayıp

2 Eylül 2022, 11:57 tarihinde eklendi
Eskişehir’de geçtiğimiz sene 2 Eylül’de bir anda ortadan kaybolan Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abbood’dan tam 365 gündür haber alınamıyor.
Takip et
Sally 1 yıldır kayıp
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2 Eylül 2021’de ailesiyle yaşadığı evden arkadaşları ile kahve içeceğini belirterek ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 20 yaşındaki Sally’nin ortadan kaybolmasının üstünden tam 1 sene geçti. Umutların her geçen dakika tükendiği bekleyiş sürecinde Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar, henüz somut bir netice ortaya koymadı.

Bulgaristan’a kaçmak üzereyken yakalandı

Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda, Irak uyruklu genç kızın evden ayrıldıktan Amjed Mohsin Mohammed’in evine gittiği ve geri çıkmadığı belirlendi. Sally’nin son görüştüğü kişi olarak 2 defa ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan Amjed Mohsin Mohammed, 22 Eylül 2021’de kaçak yollarla Bulgaristan’a kaçmak üzereyken yakalandı. Bir başkasının ismine gerçekleştirilen pasaport ile yurt dışına kaçarken yakalanan Mohammed, emniyetteki işlemlerinin sonrasında çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine yollandı.

Sally 1 yıldır kayıp

Evde bulunan eşyalardaki kan izlerinin Sally’e ait olduğu belirlendi

Ekiplerin tutuklu Mohammed hakkındaki devam eden inceleme ve incelemelerinde, zanlının evinin yakınlarında bulunan bir hırdavatçıdan ilk önce balta aldığı ve kullanamadığını belirterek testereyle değiştirdiği öğrenildi. Öte Yandan naylon ve poşet benzeri ürünler alarak evine dönen zanlının iade ettiği balta ile evinde bulunan testere, bıçak, çorap ve çantada kan izlerine rastlandı. Bursa Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Biyolojik İnceleme Şube Müdürlüğü’nde incelenen malzemelerdeki kan izlerinin Sally Ali Challab Al-Abbood’a ait olduğu anlaşıldı. Bütün bulgular karşısında Sally’nin Mohammed tarafından öldürüldüğü ve parçalara ayrılarak evden çıkarıldığı üstüne yoğunlaşan ekipler, şehir çöplüğü dâhil didik didik her yeri aradı. Yapılan arama çalışmalarından da somut hiçbir netice alınamadı.

Sally 1 yıldır kayıp

Aradan tam 1 sene geçti

Irak uyruklu 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood’un kaybolmasının üstünden geçen 1 senenin sonunda umutlar neredeyse tükenme noktasına geldi. Sally’nin yaşadığına dair en ufak bir iz dahi bulunamazken, cinayet şüphesiyle tutuklanan Amjed Mohsin Mohammed’in tutukluluk hali devam ediyor. Sally’nin ailesi ise Eskişehir’de yaşadıkları bütün acıları geride bırakarak yeni bir yaşam kurabilmek için İstanbul’a yerleşti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.