Salda Gölü İçin: Burası Suudlara Söz Verilmiş Diye Duydum

Türkiye’nin Maldivler’i olarak adlandırılan Salda Gölü çevresinden yaşanacak yapılaşmayı Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel anlattı. Mümtaz Şenel açıklamalarında, Çevre Bakanlığı’nın projesinde birçok betonarme bina olduğunu belirtti ve Salda Gölü’nde başlayacak yapılanmanın, ‘Saldivler’in sonu olarak gördü.

Sözcü Gazetesi’nden Özlem Gürses’e konuşan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel Salda Gölü hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projesinde; bungalov evler, asansörlü ve klimalı sağlık yapıları, mescit, kafeterya ve tuvalet gibi betonarme binaların olduğunu belirtti. İhaleye katılan firmalardan birinin de Ankara’da Melih Gökçek döneminden aldığı ihalelerle gündeme gelen Enam İnşaat olduğunu belirten Şenel, “Benim son duyduğum da şu; burası Suudlara söz verilmiş.” dedi.

SALDA’YI KORUYAMIYORUZ

Şenel yaptığı açıklamaların devamında, ÇED raporu olmadan göl yakınındaki bazı alanlara madencilik ruhsatı verildiğini vurgulayarak, “Benim ilçemde çivi bile çakamıyoruz ama Salda’yı koruyamıyoruz.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı