adplus-dvertising

‘Saklı Yüzler Bosna’ beyazperdeden sonra kitap raflarında

Diş hekimi Dr. Gökhan Tunalıgil, 2021 senesinde yaşama geçirdiği sinema filmi projesi “Saklı Yüzler Bosna”nın sonrasında aynı isimli ilk romanıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.
Takip et
‘Saklı Yüzler Bosna’ beyazperdeden sonra kitap raflarında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bosna soykırımını konu alan, gerçek olaylarla kurgulanmış eser, Boşnakça ve İngilizceye de çevrilecek.
Kosova’da doğup büyüyen ve uzun zamandır Bursa’da yaşayan diş hekimi Dr. Gökhan Tunalıgil, “Saklı Yüzler Bosna” ismini verdiği polisiye türündeki romanını yayımladıktan sonra sinema filmini çekmeyi planlıyordu. Fakat dünyanın dört bir yanında meydana gelen korona virüs salgını sebebiyle kitabın basılmasından evvel sinema filmi tamamlandı. Aynı isimli film, 2021 senesinde izleyiciyle buluştu ve sinema dünyasında büyük yankı uyandırdı. Tunalıgil, filmin sonrasında romanını da okurlarla buluşturmak için kolları sıvadı.

Türkçe, Boşnakça ve İngilizce yayımlanacak

Bosna soykırımını, masum insanların nasıl katledildiğini, aşkın savaşta bile ölümden üstün olduğunu ve umudun hep var olması gerektiğini anlatan “Saklı Yüzler Bosna” romanı çok yakında raflardaki yerini alacak. Gökhan Tunalıgil’in ilk romanı olan eser yalnızca Türkçe değil, aynı zamanda Boşnakça ve İngilizce de yayımlanacak. Kuvvetli bir kurguya imza atan ve gerçek olaylar arasındaki derin bağlantıyı ustaca işleyen Gökhan Tunalıgil, modern Türk edebiyatına sağlam adımlarla giriş yapacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.